Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, imitationspärlor, cubic zirkoner, höjd 9 mm, vikt 0,7 g, stift.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2 Kronor, 1910, Gustaf V, kvalité ca 1, diameter 31 mm, vikt 14,9 g, förskjutet myntmästarmärke.
HÄNGE MED KEDJA, trollslända, förgyllt stål, emalj, höjd 67 mm, längd 93-98 cm, vikt 11,3 g.
EFVA ATTLING, hänge med kedja, sterlingsilver, Little Hope, hängets mått 10 x 6 mm, längd 40 cm, vikt 3,9 g, slitage.
EFVA ATTLING, armband, sterlingsilver, Pencez De Moy, längd 17/19 cm, vikt 3,0 g, slitage.
Smycken Pärlhänge
HÄNGE, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, katt 20 x 25 mm, vikt 2,7 g.
ÖRRINGAR MED PÅHÄNG, trollslända, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 30 mm, vikt 3,2 g.
DOSA, silver, förgylld insida, inlägg av krysokolla i locket, mått 40 x 30 x 20 mm, vikt 36,8 g.