Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni
OMEGA, Ladymatic, Cal 661, Serie nr. 22151389, Ref nr. ST 551.002, Boett nr. 551.002 (C.B), damur, 18 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1965.
OMEGA, Constellation, "C", Chronometer, Cal 684, Serie nr. 35283914, Ref nr. ST 568.011, Boett nr. 568.011 (C.B), damur, 24,5 mm, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, OBS. glasring vitguld saknas, läderband, originalspänne i stål, ca 1972.
OMEGA, damur, 22 mm, Cal 244, Serie nr. 16954978, Ref nr. KO 2967, Boett nr. 2967-3 SC/2968, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1958.
OMEGA, De Ville, "Ille de France", Serie nr. 50098534, Ref nr. MD 595.0099, Boett nr. 595.0099 (LL), damur, 18,5 x 22 mm, doublé (20 micron), quartz, safirglas, urverk ej signerat, defekt (går ej), läderband (se fördjupad info), originalspänne i doublé, ca 1986, box.
HEBDOMAS, fickur, 49 mm, Boett nr. 2846, silver (0,800), ankargång, 8-dagarsverk, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1920, fickurskedja i vitmetall.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, förgyllt hänge, höjd 22 mm, längd 45 cm, vikt 1,4 g.
TISSOT, Lady T2, Ref nr. T62.1.195.80, Boett nr. L951K, damur, 20 x 19,5 (24,5) mm, stål, quartz (går ej), safirglas, pärlemorurtavla, briljanter på boetten (20 st. ca TW/VS, ca 0,18 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. L950, länk 170 mm, ca 2000.
ARMBAND, sterlingsilver, bismarck, längd 20 cm, totalvikt 110,5 g, extra länkbit medföljer.
ÖRHÄNGEN, hjärtan, sterlingsilver, emalj, skiftar färg i olika ljus, höjd 8 mm, vikt 0,5 g, stift.