441 - 460 av 635
1...222324...32 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni

Klubbad för

OMEGA, Ladymatic, Cal 661, Serie nr. 22151389, Ref nr. ST 551.002, Boett nr. 551.002 (C.B), damur, 18 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1965.

400 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, Constellation, "C", Chronometer, Cal 684, Serie nr. 35283914, Ref nr. ST 568.011, Boett nr. 568.011 (C.B), damur, 24,5 mm, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, OBS. glasring vitguld saknas, läderband, originalspänne i stål, ca 1972.

400 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, höjd 11 mm, vikt 1,2 g, stift.

Utrop: 225 kr

OMEGA, damur, 22 mm, Cal 244, Serie nr. 16954978, Ref nr. KO 2967, Boett nr. 2967-3 SC/2968, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1958.

450 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, De Ville, "Ille de France", Serie nr. 50098534, Ref nr. MD 595.0099, Boett nr. 595.0099 (LL), damur, 18,5 x 22 mm, doublé (20 micron), quartz, safirglas, urverk ej signerat, defekt (går ej), läderband (se fördjupad info), originalspänne i doublé, ca 1986, box.

400 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, harpor, sterlingsilver, höjd 16 mm, vikt 2,3 g, stift.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, kubslipade ametister, höjd 39 mm, vikt 5,8 g, krokar.

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, granat, bredd 7 mm, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 350 kr

HEBDOMAS, fickur, 49 mm, Boett nr. 2846, silver (0,800), ankargång, 8-dagarsverk, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1920, fickurskedja i vitmetall.

1 300 kr

Utrop: 200 kr

RING, förgyllt stål, jordgubbskvarts, bredd 12 mm, justerbar, vikt 6,2 g.

Utrop: 225 kr

COLLIER, rostfritt stål, onyx, längd 44 cm, vikt 66,6 g.

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, förgyllt hänge, höjd 22 mm, längd 45 cm, vikt 1,4 g.

Utrop: 275 kr

TISSOT, Lady T2, Ref nr. T62.1.195.80, Boett nr. L951K, damur, 20 x 19,5 (24,5) mm, stål, quartz (går ej), safirglas, pärlemorurtavla, briljanter på boetten (20 st. ca TW/VS, ca 0,18 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. L950, länk 170 mm, ca 2000.

475 kr

Utrop: 200 kr

ARMBAND, sterlingsilver, bismarck, längd 20 cm, totalvikt 110,5 g, extra länkbit medföljer.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, sterlingsilver, delvis förgylld, onyx, CAM STHLM, stl 16 mm, vikt 9,5 g.

Utrop: 650 kr

ÖRHÄNGEN, hjärtan, sterlingsilver, emalj, skiftar färg i olika ljus, höjd 8 mm, vikt 0,5 g, stift.

Utrop: 175 kr

BROSCH, vitmetall, strass, bredd 47 mm, vikt 16,5 g.

325 kr

Utrop: 150 kr

BROSCH, förgyllt silver, höjd 25 mm, bredd 47 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 225 kr

BROSCH, papegoja, vitmetall, strass, höjd 66 mm.

Utrop: 175 kr

SMYCKESET, vitmetall, turkosblå Swarovski-kristaller, hängets höjd 23 mm, kedjans längd 40-45 cm, örhängenas bredd 10 mm, stift.

200 kr

Utrop: 225 kr