141 - 160 av 558
1...789...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj

Klubbad för

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, porfyr, längd 50 cm, vikt 12,3 g.

Utrop: 550 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,15 ctv, ca TCa/VS, vikt 1,9 g, stift.

Utrop: 3 300 kr

PENNA / KEDJA, silver, trasig mekanik, saknar stift, 4 rader ankarlänk, Frankrike, sent 1800-tal, längd med penna och fäste 55 cm, vikt 60,9 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, silver, bärnsten, jugend, Grann & Laglye, Köpenhamn 1910-tal, mått 75 x 55 mm, vikt 19,5 g, bärnstenen med slitage.

950 kr

Utrop: 900 kr

BERNHARD HERTZ, bältesspänne, silver, bärnsten, Jugend, Köpenhamn 1910-tal, mått 86 x 77 mm, vikt 31,2 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH, silver, bergkristaller, franska liljan, mått 50 x 40 mm, vikt 21,9 g, några stenar skadade.

1 300 kr

Utrop: 700 kr

HALSLÅS, 3 rader, silver, Petersson i Söderhamn, Bollnäs 1970, längd 42-45 cm, vikt 79,1 g.

1 400 kr

Utrop: 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,20 ct, TCr/VS, liten extra fasett vid rondisten.

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,86 ct, ca Fancy Orangy Brown/P2, små skador.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

SYSKONRING, 14K vitguld, briljant ca 0,19 ct, ca W/VS, smaragd, stl 17,5+ mm, smaragden har spricka och nagg, briljanten har nagg på kuletten, vikt 3,5 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

BROSCH, metall, granater, mått 32 x 30 mm, vikt 3,5 g.

375 kr

Utrop: 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljanter ca 0,36 ct, W/VS-SI, stl 17 mm, briljanter med nagg på kuletten, vikt 4,4 g.

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, 18K guld, 5 safirer, 4 åttkantslipade diamanter, längd 42 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE, 18K guld, safir, åttkantslipade diamanter, höjd ca 14 mm, vikt 1,7 g

Utrop: 1 400 kr

Smycken Påhängen

PÅHÄNGEN, 18K guld, safirer, åttkantslipade diamanter, höjd ca 17 mm, vikt 2,1 g.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

STIGBERT, collier, sterlingsilver, Stigbert för Engelbert, Stockholm 1975, längd ca 50 cm, mått ca 6,5 x 4 cm, vikt 36,5 g.

650 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, runda fasettslipade rubiner ca 0,55 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W-TCr/P, storlek 17,5 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 7 400 kr

RING, platina, runda fasettslipade rosa safirer ca 0,56 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-TCr/P, storlek 16,75 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 8 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 10 rubiner 0,84 ctv, 40 briljantslipade diamanter 0,31 ctv, W-TCa/P, stift, vikt 2,9 g.

Utrop: 9 200 kr

ÖRRINGAR MED FASTA PÅHÄNG, 18K vitguld, 10 rubiner 0,60 ctv, W-TCa/P, 60 briljantslipade diamanter 0,30 ctv, W-Ca/P, vikt 4,3 g.

Utrop: 10 200 kr