261 - 280 av 345
1...131415...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 april

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 0,24 ct, R(E)/VS1, IGI certifikat, förseglad.

Utrop: 2 700 kr

RING, 14K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,55 ct, ca W/SI, 2 trapetsslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g, mittsten med nagg.

Utrop: 6 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K guld, längd 42 cm, knutet, vikt 60,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, blå emalj, år 1793, stl ca 15 mm, vikt 6,3 g, öppningsbar, emaljskador.

5 600 kr

Utrop: 5 500 kr

RING, 14K guld, tahitipärla, brun diamant, stl 16,75 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 5 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,30 ct, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 4,4 g, diamant med naturaler vid rondisten samt kulettfasett.

Utrop: 3 900 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter 3,15 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, längd 18 cm, vikt 14,8 g, etui.

36 000 kr

Utrop: 40 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 19 baguetteslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,6 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 16 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,80 ct, ca TW(G)/VVS2, stl 15,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 26 000 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 6 rubiner i olika slipningar ca 1,39 ctv, sannolikt obehandlade, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv varav åtminstone två har en lätt rosa färgton, stift, vikt 3,0 g.

Utrop: 9 900 kr

W.A. BOLIN, hänge, smyckesägg, 14K guld, röd emalj, ryska stämplar, vikt 5,4 g.

3 300 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TCr/VS, 24 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 17,25 mm, vikt 6 g.

Utrop: 6 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 1,15 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, några enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 8 500 kr

RING, 18K vitguld med 45 briljantslipade diamanter 0,73 ctv TW(G)/VS, vikt 5,4 g storlek 16,5 mm.

Utrop: 9 400 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter 1,48 ctv, TW(G)/VS, vikt 3,2 g, storlek 15,5 mm

ENGELBERT, collier, Star sign, vågen, 22 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd 40 / 43 cm, vikt 1,6 g.

Utrop: 5 200 kr

RING, 18K guld, 33 briljant- och baguettslipade diamanter ca 0,85 ctv ca W/VS, stl 19 mm, vikt 3,7 g.

3 300 kr

Utrop: 3 800 kr

RING, 18K guld, 69 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv ca W/SI, stl 18,5 mm, vikt 10,8 g.

8 600 kr

Utrop: 9 800 kr

MANSCHETTKNAPPAR, samt skjortknappar, 18K guld, pärlemor, gammal - och åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, vikt 8,3 g, etui.

Utrop: 6 000 kr

ELON ARENHILL, hänge, 18K guld, ovalslipad citrin, zirkon, rosa safir, höjd 43 mm, vikt 5,6 g, originaletui.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr