Avslutad | Moderna – Lördag 17 februari
Accessoarer Övrigt
OLE LYNGGAARD, armband, svart läder, oxiderat sterlingsilver, längd 37 cm, vikt 9,4 g, påse, originaletui.
BVLGARI, ring, B-Zero 1, 18K roséguld, keramik "green marble" stl 57, vikt 7,8 g, slitage.
THERESIA HVORSLEV, ringset om 4 ringar, 18K guld/sterlingsilver, stl 18-18,25 mm, vikt 7,0 g, (d).
TIFFANY & CO, örhängen, Eternal Circle, 18K guld, design Elsa Peretti, 11 mm, vikt 6,1 g, stift, påse.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW/VS, vikt 1,1 g, stift, ena diamantern med natural på rondisten samt nagg på kuletten.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppformade amazoniter 31,26 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, höjd 31 mm, vikt 10,0 g, stift.
ENGELBERT, örhängen, Petit Bar, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, höjd 9 mm, vikt 0,7 g, stift.
GEORG JENSEN, brosch, sterlingsilver, emalj, Daisy, diameter 43 mm, påse, emaljskada på ett av löven.
TIFFANY & CO, örhängen, 18K roséguld, Victoria Earrings Mini, navettslipade diamanter 0,19 ctv, stift, etui.
ALLIANSRING, platina, baguetteslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,3 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer ca 0,93 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-TCr/P, vikt 2,4 g, stift.
ARMBAND, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW-TCr/P, längd 16-18,5 cm, vikt 1,5 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, tsavoriter ca 0,74 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-TCr/P, vikt 2,1 g, stift.