141 - 160 av 631
1...789...32 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 26 mars

Klubbad för

RING, 18K guld/silver, stl 17,5 mm, grön syntetisk spinell, glas, vikt 4,8 g.

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, 18K guld, X-länk, bredd 14,2 mm, längd 19,5 cm, vikt 32 g.

Utrop: 18 800 kr

BROSCH, silver, nål i vitmetall, längd 8,5 cm, vikt 25 g,

225 kr

Utrop: 175 kr

ARMBAND, silver, längd ca 17,5 cm, glasstenar, vikt 9 g.

375 kr

Utrop: 175 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter, 0,30 ct enl gravyr, ca W/VS-SI, längd ca 18 cm, vikt 12 g, 2 diam,anter med skador, en med nagg.

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, hängets mått 18,0 x 14,0 mm, kedja 45 cm, vikt 6,0 g.

Utrop: 225 kr

HÄNGE MED KEDJA, roséfärgat sterlingsilver, hängets mått 18,0 x 14,0 mm, kedja 45 cm, vikt 6,2 g.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, stift, längd 30,0 mm, vikt 8,6 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

RING, förgyllt sterlingsilver, cubic zirconia, ljusblå kvarts, storlek 17,25 mm, vikt 8,2 g.

Utrop: 175 kr

ARMBAND, 18K guld, bredd ca 4,7 mm, längd 19 cm, bismarck, 10 berlocker med olika motiv, vikt 15,8 g.

Utrop: 9 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, bredd 12 mm, stift, vikt 3,6 gr.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, 18K vitguld, åttkantslipad diamant ca. 0,005ct W/SI, kors, längd 22 mm, bredd 10,3 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 950 kr

COLLIER, fantasilänk, bredd 13 mm, längd ca 41 cm, Sahlgrens Guldsmide, Stockholm 1977, 63,8 gr

Utrop: 38 000 kr

ARMBAND, 18K guld, halvstel mönstrad länk, längd ca 17 cm, vikt 19,1 g.

Utrop: 11 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 11 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ct, 2 råstenar, längd ca 15 mm, vikt 1 g.

Utrop: 600 kr

HÄNGE/BROSCH, 18K guld, kamédam, Vetlanda 1945, 5,5 cm x 4,2 mm, vikt 20,6 g.

2 900 kr

Utrop: 3 100 kr

RING, 18K guld, syntetiska blåa och vita spineller, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 1 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,005 ct W/P, längd ca 18 mm, sliten ögla, vikt 1,7 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, ametist, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 2 100 kr

ALLIANSRING,14K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca TW-W/P, stl 18 mm, vikt 4,6 g, spricka i ringskena.

Utrop: 5 000 kr