Avslutad | Allmänna – Tisdag 26 mars
ARMBAND, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter, 0,30 ct enl gravyr, ca W/VS-SI, längd ca 18 cm, vikt 12 g, 2 diam,anter med skador, en med nagg.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, hängets mått 18,0 x 14,0 mm, kedja 45 cm, vikt 6,0 g.
HÄNGE MED KEDJA, roséfärgat sterlingsilver, hängets mått 18,0 x 14,0 mm, kedja 45 cm, vikt 6,2 g.
RING, förgyllt sterlingsilver, cubic zirconia, ljusblå kvarts, storlek 17,25 mm, vikt 8,2 g.
ARMBAND, 18K guld, bredd ca 4,7 mm, längd 19 cm, bismarck, 10 berlocker med olika motiv, vikt 15,8 g.
HÄNGE, 18K vitguld, åttkantslipad diamant ca. 0,005ct W/SI, kors, längd 22 mm, bredd 10,3 mm, vikt 1,6 g.
COLLIER, fantasilänk, bredd 13 mm, längd ca 41 cm, Sahlgrens Guldsmide, Stockholm 1977, 63,8 gr
HÄNGE, 18K vitguld, 11 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ct, 2 råstenar, längd ca 15 mm, vikt 1 g.
HÄNGE, 18K vitguld, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,005 ct W/P, längd ca 18 mm, sliten ögla, vikt 1,7 g.