401 - 420 av 551
1...202122...28 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 5 mars

Klubbad för

SET MED ÖRHÄNGEN, 6 st, rostfritt stål, cubic zirkoner.

Utrop: 175 kr

BROSCH, 2 st, myra, gulmetall, glasstenar, bredd 70mm.

275 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, glasstenar, gulmetall, grön kvarts, blå kvarts, längd 100 cm.

175 kr

Utrop: 200 kr

SMYCKESET, collier, armband och 2 berlocker, vitmetall, färgade odlade sötvattenspärlor och glas, collier längd ca 52 cm, armband längd 20 cm, två berlocker mått ca 2,5 x3 cm exl. ögla.

Utrop: 175 kr

SMYCKESET, collier och örhängen, rostfritt stål, hängets höjd 39 mm, kedjans längd 44-50 cm, örhängenas höjd 20 mm, stift.

225 kr

Utrop: 200 kr

SMYCKESET, collier och örhängen, förgyllt stål, hängets höjd 39 mm, kedjans längd 44-50 cm, örhängenas höjd 20 mm, stift.

250 kr

Utrop: 200 kr

SKÅL, silver, bredd ca 20 cm, höjd ca 6,5 cm, ciselerad, förgylld insida, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, år 1949, vikt 268 g.

Utrop: 1 700 kr

BÄGARE, silver, vidgande på välvd fot, förgylld insida, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, År 1963, höjd 8,5 cm, vikt 45 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

K. PALMBERG, hänge med kedja, vitmetall, emalj, längd 70 cm, vikt 46,3 g, skador på emalj.

Utrop: 450 kr

SUPKOPP, 2 stycken, silver, höjd 4 cm, förgylld insida, Markströms Guldsmeds Ab K G, Uppsala 1948, vikt 64 g.

450 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ovala rubiner, krokar, höjd ca 3 cm, vikt 4,6 g

Utrop: 550 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, safirer, stift, mått ca 7,5x5,8 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 550 kr

PRYDNADSFÖREMÅL, träd, rosenkvarts, bas av ametist, höjd 21 cm.

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld, pansarlänk, längd ca.18cm, säkerhetskedja samt säkerhetsåtta, vikt 7 g.

Utrop: 4 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, glasstenar, längd 3 cm, stift, vikt 1,3 g.

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, syntetiska spineller med slitna fasettkanter, stl 16+ mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 2 900 kr

MATSILVER, efterrättssked, 10 stycken, längd 15 cm, vikt 336 g.

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, 14K guld, cabuchonslipad opal, troligen dublett, mått 23,0 x 16,0 mm, vikt 5,8 g.

2 400 kr

Utrop: 2 600 kr

ARMBAND, facetterad howlit, elastiskt.

Utrop: 275 kr