Avslutad | Allmänna – Tisdag 5 mars
HÄNGE, sterlingsilver, blå sten, cubic zirconia, höjd inklusive ögla 16,3 mm, vikt 1,3 g.
THOMAS SABO, örhängen, förgylld sterlingsilver, åttkantslipade diamanter, mått 5,0 x 5,2 mm, vikt 1,0 g, etui.
Ädelstenar Övrigt
SAMLING STENAR, ovalslipad citrin 13,00 ct, smaragdslipad ametist 2,70 ct, carréslipad akvamarin 1,41 ct.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, glaskula med maskrosfrön, bredd 20 mm, längd 69 cm, totalvikt 4,6 g.
SMYCKESET, collier och örhängen, rostfritt stål, cubic zirkoner, kedjans längd 40-45 cm, örhängenas höjd 16 mm.
Madeleine Pyk (1934-) Blandteknik, Diptyk;motiv fågel med blad och "Indians", signerade och daterade 1969 mått ca16x22cm, ca14x22cm, ram med glas.