Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 februari
KEDJA, "AROCK", 2 stycken, stål, ankarlänk samt pansarlänk med hänge, ankarlänk längd 55-60 cm, pansarlänk längd 55-60 cm, vikt 39 g.
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 21 mm, totalvikt 1,3 g, stift.
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 21 mm, totalvikt 1,4 g, stift.
TISSOT, WoodWatch, Boett nr. W151/98 850, herrur, 32 mm, trä, quartz, mineralglas, defekt (går ej), läderband, originalspänne i doublé. ca 1990, box.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Cal AS 1701, herrur, 35 mm, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1965.
CARMOSÉÖRHÄNGEN, 9K vitguld, smaragder ca 1,03 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 7,5 mm, vikt 1,3 g, stift, smaragder med inneslutningar som når ytan, enstaka diamanter med nagg.
Glas Bruksglas
ORREFORS, 2 stycken, design Erika Lagerbielke, kristallglas, ölglas, 33cl, höjd 19 cm, kartong, gravyr.
SMYCKESET, sterlingsilver, 2 ringar, stl 18,25, 2 par örhängen, hängsmycke, vita och blå stenar, vikt 9 g.