261 - 280 av 470
1...131415...24 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 februari

Klubbad för

KEDJA, "AROCK", 2 stycken, stål, ankarlänk samt pansarlänk med hänge, ankarlänk längd 55-60 cm, pansarlänk längd 55-60 cm, vikt 39 g.

Utrop: 225 kr

Ädelstenar Övrigt

DIVERSE STENAR, hematit, rosenkvarts, turkos, korall, samtliga borrade.

450 kr

Utrop: 225 kr

ARMBAND, silver, gula stenar, bredd 53 mm, längd ca 18,5 cm, vikt 63,3 g.

550 kr

Utrop: 175 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 6 st, olika färger och slipningar.

600 kr

Utrop: 450 kr

Smycken Påhängen

PÅHÄNG, 18K guld, odlad saltvattenspärla, höjd 20 mm, vikt 3,4 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

ÖRRINGAR, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 13 mm, totalvikt 1,6 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 21 mm, totalvikt 1,3 g, stift.

300 kr

Utrop: 275 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 21 mm, totalvikt 1,4 g, stift.

Utrop: 275 kr

TISSOT, WoodWatch, Boett nr. W151/98 850, herrur, 32 mm, trä, quartz, mineralglas, defekt (går ej), läderband, originalspänne i doublé. ca 1990, box.

150 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 47 mm, totalvikt 1,7 g.

Utrop: 275 kr

FIGURIN, behandlad jade, 43x40x12 mm, limrester.

Utrop: 350 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, längd 41-46 cm, vikt 1,2 g.

Utrop: 275 kr

RING, 14K guld, bärnsten (19 x 15 mm), stl 16 mm, vikt 4,5 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 14K guld, bärnsten, höjd inklusive ögla ca 50 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 500 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Cal AS 1701, herrur, 35 mm, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1965.

Utrop: 175 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 9K vitguld, smaragder ca 1,03 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 7,5 mm, vikt 1,3 g, stift, smaragder med inneslutningar som når ytan, enstaka diamanter med nagg.

5 800 kr

Utrop: 6 400 kr

Glas Bruksglas

ORREFORS, 2 stycken, design Erika Lagerbielke, kristallglas, ölglas, 33cl, höjd 19 cm, kartong, gravyr.

Utrop: 175 kr

SMYCKESET, sterlingsilver, 2 ringar, stl 18,25, 2 par örhängen, hängsmycke, vita och blå stenar, vikt 9 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

KEDJA, kedjor x 3, sterlingsilver, pansarlänk, längd 42/45/50 cm, vikt10,7 g.

Utrop: 175 kr

TEKOPP MED FAT, porslin, svart, vit och guld, "Anima Gemella Nero", Hilke collection, kartong.

275 kr

Utrop: 325 kr