Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 februari
HÄNGE MED KEDJA, "astrid&agnes", 2 stycken, stål, kedjans längd 122 cm, samt 90 cm, vikt 77,5 g.
Ädelstenar Akvamarin
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, "Dune", Paula Pantolin, stift, höjd 22 mm, vikt 13,3 g.
COLLIER, förgyllt sterlingsilver, "Spike", Paula Pantolin, längd 42/45 cm, vikt 7,8 g.
BIRGER HAGLUND, ring, sterlingsilver, cabochonslipad ljusgrön sten, ca 19,6 x 17,2 mm, signerad, Stockholm 1958, stl 16,25+ mm, vikt 12,4 g, sten med stort slitage. (d)
RING, sterlingsilver, blå topas ca 9,0 x 9,0 mm, stl 18,25 mm, vikt 17,1 g, nagg på kuletten.
HÄNGE MED KEDJA, guldfärgat sterlingsilver, hängets mått 14,0 x 11,0 mm, kedja 45 cm, vikt 4,0 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade sötvattenspärlor ca 7,0 mm, stift, vikt 1,9 g.