221 - 240 av 470
1...111213...24 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 februari

Klubbad för

HÄNGE MED KEDJA, "astrid&agnes", 2 stycken, stål, kedjans längd 122 cm, samt 90 cm, vikt 77,5 g.

Utrop: 225 kr

Ädelstenar Akvamarin

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, "Dune", Paula Pantolin, stift, höjd 22 mm, vikt 13,3 g.

550 kr

Utrop: 650 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, "Spike", Paula Pantolin, längd 42/45 cm, vikt 7,8 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Kuriosa Trä

TRÄDEKORATION, ek, isbjörn, Spring Copenhagen, 26 x 9 cm, vikt 428,2 g, kartong.

Utrop: 850 kr

BIRGER HAGLUND, ring, sterlingsilver, cabochonslipad ljusgrön sten, ca 19,6 x 17,2 mm, signerad, Stockholm 1958, stl 16,25+ mm, vikt 12,4 g, sten med stort slitage. (d)

550 kr

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, blå topas ca 9,0 x 9,0 mm, stl 18,25 mm, vikt 17,1 g, nagg på kuletten.

250 kr

Utrop: 275 kr

Kuriosa Trä

TRÄDEKORATION, lönn, panda "Pixi", Spring copenhagen, 9 x 7 cm, vikt 51,0 g, kartong.

350 kr

Utrop: 375 kr

RING, delvis förgylld sterlingsilver, cubic zirconia, stl 17 mm, vikt 6,0 g.

750 kr

Utrop: 175 kr

RING, förgylld sterlingsilver, granater, stl 19 mm, vikt 6,4 g.

275 kr

Utrop: 225 kr

KEDJA, silver, ärtlänk, Jo-Ans Guld AB, Köping 1981, längd 80 cm, vikt 93,1 g.

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, ovalslipad 8,67 ct, mått 14,9 x 10,7 x 9,7 mm.

450 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, roséfärgat sterlingsilver, stift, längd 29,0 mm, vikt 8,6 g.

Utrop: 250 kr

HÄNGE MED KEDJA, guldfärgat sterlingsilver, hängets mått 14,0 x 11,0 mm, kedja 45 cm, vikt 4,0 g.

Utrop: 225 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade sötvattenspärlor ca 7,0 mm, stift, vikt 1,9 g.

1 900 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, 23K guld, motiv av en gris, mått på gris 17 x 11 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 5 200 kr

Smycken Herring

KLACKRING, 18K guld, stl 16,75 mm, vikt 10,9 g, slitage.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 3 par, sterlingsilver, olika modeller, clips, stift, vikt 19,4 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

ARMBAND, 18K guld, odlade sötvattenspärlor, längd 18 cm, vikt 2,8 g.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld, stämplad Hugo Strömberg, storlek 14,75 mm, vikt 4,3 g, några mindre bucklor.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr