201 - 220 av 470
1...101112...24 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 februari

Klubbad för

TISSOT, Seven, Cal 2381, Serie nr. 18839667, Boett nr. 38808-10X, herrur, 25 x 29 (35) mm, doublé (skadad), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1975.

325 kr

Utrop: 175 kr

HERRUR, 26 x 27 (34) mm, Boett nr. 285796, doublé (skadad), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, saknar visare, skadad urtavla, defekt, gravyr (Frimans Hederspris 1938), fasta bandstift, ca 1938.

150 kr

Utrop: 175 kr

TISSOT, Antimagnetique, herrur, 33 mm, Cal 27, Serie nr. 2750704, Boett nr. 6733-1 (HF), doublé (20 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, defekt, ca 1952, metallänk ej original.

275 kr

Utrop: 175 kr

TISSOT, Antimagnetique, Cal 27, Serie nr. 1299322, Boett nr. 1254868, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1942.

200 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Movado

MOVADO, "Non-Magnetic", herrur, 28,5 mm, Boett nr. 174375, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, relumade visare, skadad urtavla, defekt, ca 1945, metallänk ej original.

275 kr

Utrop: 175 kr

SEIKO, Sportsmatic, Calendar 820, Sea horse, Cal 7625A, Serie nr. 4502023, Boett nr. 82800, herrur, 36,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1964.

650 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 1370, Serie nr. 42687786, Ref nr. ST 196.0122, Boett nr. 196.0122 (LL), stål, quartz, plexiglas, datum, defekt, saknar krona/ställaxel, ca 1979.

200 kr

Utrop: 175 kr

CERTINA, herrur, 36 mm, Boett nr. 729.3004.41, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, integrerad originallänk (skadad), viklås, ca 1980.

425 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 47 mm, savonett, Cal 301 (7 stenar, 12 size), Serie nr. 22195661, Boett nr. 6715769, doublé, ankargång, saknar glas, bucklor, ca 1920.

600 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Nilax

NILAX, herrur, 31 mm, Boett nr. 523078, vitmetall, quartz (går ej), plexiglas, datum, ca 1980.

Utrop: 175 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38 5L T1, Serie nr. 9228663, Boett nr. 10029598, silver (0,800), ankargång, saknar glas, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1943, fickurskedja i vitmetall.

275 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, damur, 20 mm, Cal 244, Serie nr. 14871913, Ref nr. JD 2751, Boett nr. 2751-6 (C.B), doublé (skadad, 80 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, formverk, ca 1955, metallänk ej original.

Utrop: 175 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 41 mm, savonett, Cal 286 (7 stenar, 6 size), Serie nr. 31327163, Boett nr. 9640279, doublé, ankargång, defekt, bucklor, ca 1928.

375 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, "G.A.de Val, Smedejebacken", fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1702565, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1897.

425 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Svalan

SVALAN, Sportsman, Cal 130, Boett nr. 130923 / 1855 / 5012, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.

150 kr

Utrop: 175 kr

TISSOT, herrur, 33 mm, Cal 782, Serie nr. 4719285, Boett nr. 41505/42505 1, stål, manuell, saknar glas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1960.

150 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Världsmästarur, Boett nr. 47 426, herrur, 36 mm, vitmetall, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1955, metallänk ej original.

Utrop: 175 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 40,6L T2 15P, Serie nr. 7729674, Boett nr. 8491332, stål, ankargång, bucklor, saknar verkhållarskruv, ca 1932, fickurskedja i vitmetall.

800 kr

Utrop: 175 kr

2 ARMBAND, sterlingsilver/förgyllt, amulett med evighetstecken, längd 16-19 cm, vikt 3,3 g.

Utrop: 125 kr

3 HÄNGEN, sterlingsilver, emalj i blått, vitt och rött, kolibri 25 x 20 mm, vikt 5,9 g.

475 kr

Utrop: 175 kr