Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari
ENSTENSRING, silver, safir, stl 18 mm, vikt 2,4 g, safiren har nagg och är väldigt djupt slipad.
TRESTENSRING, silver, safir, kalcedon, rubin, stl 15 mm, vikt 2,9 g, stenarna har nagg.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ametister, 4 åttkantslipade diamanter, stift, mått 8,0 x 6,0 mm, vikt 2,0 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, hjärtan, cubic zirkonia, stift, bredd 8,5 mm, längd 8,5 mm, vikt 1,9 g.
DRAKENBERG SJÖLIN, ring, "Women unite drop ring", 18K guld, storlek 17,5 mm, vikt 0,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, 3 stycken, sterlingsilver samt förgyllt silver, manssymbol, längd 42 cm-46,5 cm, vikt 8,63 g.
VRISTLÄNK, 3 stycken, sterlingsilver, kvinnosymbol, kulkedja, längd 23-27 cm, vikt 6,4 g.
PER SKÖLD, hänge, sterlingsilver, Kalcedon, längd 29 mm, gravyr, Stockholm 1953, vikt 6,3 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, flerfärgade cubic zirkonia, stift, längd 50 mm, vikt 6,2 g.