201 - 220 av 277
1...101112...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 januari

Klubbad för

ARMBAND, 18K roséguld, 58 briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca TW-TCr/SI-P, flexmodell, 60x50 mm vikt 4,3 g, en diamant skadad.

Utrop: 12 200 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 13 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-W/VVS-VS, creoler, stift, vikt 6,6 g.

Utrop: 14 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VVS-VS, storlek 16,5 mm, vikt 4,1 g,

Utrop: 6 200 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 65 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca W-TCa/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 7,0 g.

Utrop: 21 500 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 54 briljantslipade diamanter ca 4,64 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 14,7 g, några diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 69 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 45 cm, vikt 9,3 g, skadad kedja.

Utrop: 6 600 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 44 cm, vikt 11,4 g.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/SI, stl 18 mm, vikt 5,7 g, en diamant med brun ton.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42 cm, vikt 20,8 g.

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca W/SI, ca 4 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/VS-SI, Fancy Guld & Juveler, Ängelholm 2009, stl 16,5 mm, vikt 9,1 g, gravyr, nagg på kuletten.

Utrop: 8 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,62 ct, TW(F)/SI2, inskription GIA 6157451346, stl 15,5 mm, vikt 3,5 g, gravyr.

Utrop: 14 400 kr

RING, 14K guld/platina, odlad pärla, gammalslipad diamant ca 0,55 ct, 8 gammalslipade diamanter ca 0,18 ctv, antik, stl 15,75 mm, vikt 2,4 g, mittstenen med nagg vid rondist, slitna klor, etui.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K vitguld, fasetterad ovalslipad rosa safir ca 0,81 ct, briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca W-Cr(H-J)/P, stl 17,5 mm, vikt 2,2 g, safir har inneslutningar som når ytan.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

PÄRLCOLLIER, 7 - radigt, orientaliska och odlade pärlor,silver/9K vitguld, rosenslipade diamanter, 33 cm, vikt 32,8 g.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld/platina, äldre briljantslipad diamant ca 3,20 ct, ca Light Yellow(O-P/VS2, stl 17 mm, vikt 3,6 g.

73 000 kr

Utrop: 80 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca Light brownish yellow/SI, stl 17,75 mm, vikt 1,6 g, nagg vid rondist samt inneslutning som når ytan.

3 300 kr

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant 0,63 ct, ca TCa/skador och nagg vid rondisten, stl 18,75 mm, vikt 3,3 g.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

BROSCH/HÄNGE, silver/18K guld, delvis förgyllt, glas, diamanter, antik, höjd 71 mm, vikt 16,3 g.

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rubiner och safirer 3,52 ctv, briljantslipade diamanter 0,08 ctv, Mandelstam, höjd 17 mm, stift, originalask.

Utrop: 7 700 kr