Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 januari
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, guldfärgad metall, Refnr C8CD80, 5x3,5 cm, ej funktionstestad.
Accessoarer Pennor
PENNA, CROSS, kulspets, silverfärgat resin, längd 13,5 cm, etui, ej funktionstestad.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstück 585, reservoarpenna, stift 14k, EB111309, längd 13 cm,svart resin, etui, kartong, ej funktionstestad.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstück 585, reservoarpenna, svart resin, stift 14k, längd 13,5 cm, etui, kartong, ej funktionstestad.
COLLIER, 18K vitguld, 90 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 42 cm, vikt 5,3 g, någon diamant med nagg.
ARMBAND, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca W/P, längd 16,5-19,5 cm, vikt 2,1 g, några diamanter har nagg på kuletten, 1 diamant har en inneslutning som når ytan.
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,1 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 1,7 g, någon diamant med nagg på kuletten.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 8 mm, lås i 18K guld med pärla, knutet, längd cirka 46 cm, vikt 34,8 g, trasigt, i behov av omträdning (en lös pärla).
ARMRING, förgyllt sterlingsilver, "Dune", Paula Pantolin, öppen modell, vikt 60,5 g.
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, "Dune", Paula Pantolin, stift, höjd 22 mm, vikt 13,3 g.
RING, förgyllt sterlingsilver, rökkvarts, "Stacking ring", Paula Pantolin, stl 17,75 mm, vikt 4,2 g.
RING, sterlingsilver, prasiolit, Paula Pantolin, "Stacking ring", stl 16,5 mm, vikt 4,1 g.