Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 januari
COLLIER, odlade färgade sötvattenspärlor, månsten, knutet, hjärtformat lås i vitmetall, längd 46 cm.
33 DIAMANTER, briljantslipade diamanter ca 0,94 ctv, ca LY/VVS-VS, diameter 1,9 mm.
MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, del av mekanik i stål, ovala, borstad yta, mått 20,0 x 16,0 mm, vikt 10,5 g.
Smycken Klockarmband
KLOCKARMBAND, 18K guld, x-länk, bredd ca 6,5 mm, längd 9,1 cm inkl. låstunga + 8,9 cm inkl. kistlås, vikt 13,4 g.
Visa varaSmycken Armband
ARMBAND, sterlingsilver, runda fasettslipade blå stenar, längd 19 cm, stämplad HS, vikt 11,9 g.
ARMBAND, 18K guld, bismarck, 6 berlocker, glas samt syntetisk sten, längd 19 cm, vikt 14,4 g.
RING, 18K guld, syntetisk rubin, 2 fröpärlor, storlek 16,5 mm, vikt 1,3 g, lagning/förstärkning på insidan av skenan.
ENSTENSRING, 14K guld/vitguld, briljantslipad diamant 0,25 ct enligt gravyr, ca TW/VS, storlek 16,25 mm, vikt 1,8 g.
Visa varaMynt Utländska mynt
MYNT, koppar, 5 Kopek, 1727, Ryssland, kvalité ca 1?/1, diameter 30 mm, vikt 18,7 g.