Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 januari
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, roséguldsfärgad, brun, röd emalj, Refnr 81FFT68, 5,5x4x1 cm, etui, ytterkartong, ej funktionstestad.
Visa varaAccessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, guldfärgad metall, räfflad, Refnr N6HL21, 6x3,5x1 cm, etui, ej funktionstestad.
Mynt Sedel
SEDLAR, 100 Kr 1961, 10 Kr 1950, 3 st 5 Kr 1963, blandad lägre kvalité, klotter på hundralappen.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, guldfärgad metall, brun emalj, Refnr, 16JYD56, cert, etui, ej funktionstestad.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, svart emalj, rosefärgad metall. Refnr 0NEF40, 5,5x3,5 cm, ej funktionstestad.
BROSCHER, 2 st, gulmetall, granater, mått 35x35 mm respektive 22x10 mm , totalvikt 9,5 g.
RING, 18K guld, färgstenar bl. a. kalcedon, kvarts, rubin, safir, stl 17,25 mm, vikt 5,5 g.
SMYCKESET, collier, 2 par örhängen, armband, ring, granater, förgyllt silver, låghaltigt guld, pärlor, dom mindre örhängena är i förgylld metall.
ARMBAND, gulmetall, granater, längd 18,5 cm, bredd 12 mm, vikt 19,2 g, säkerhetskedja.
Smycken Slipshållare
SLIPSHÅLLARE OCH MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, orm, Kalevala Koru, total vikt 22,5 g, ask.
SMYCKESET, ring och örhängen, förgyllt silver, rökkvarts, örhängenas bredd 20 mm, ringens stl 16 mm, totalvikt 28,8 g.
ARMBAND, stelt, silver, syntetisk spinell (mindre nagg), innermått 64x57 mm, skenans bredd 11 mm, stenens mått 22x12 mm, vikt 24,2 g.