221 - 240 av 308
1...111213...16 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 december 2023

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Precision (Swiss Made), Ref nr. 14000M, Serie nr. K109132, Cal 3130, Verk nr. 3 8798506, Boett nr. 2140, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-DE6/557 B, cert, oktober 2001, box, ytterkartong.

32 500 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Christian Dior

DIOR, damur, 12 x 21 (35,5) mm, Serie nr. DK 1861, Boett nr. D104-150, doublé (10 micron), quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 2008, box (skadad), ytterkartong.

2 500 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna Oval, Serie nr. 001343, Boett nr. 322, damur, 40,5 x 35 mm, stål, quartz, safirglas, integrerat läderband, originalspänne, extra läderband, ca 2010, box.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal 176, Serie nr. 29880775, Ref nr. L5.502.4.16.6, Boett nr. L5.502.4, damur, 22,5 x 27 (33,5) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, Ref nr. 27653, ca 2000.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Extreme Black I, Cal SS G4 (ETA 7754), Serie nr. 1357, kronograf, herrur, 44,5 mm, DLC (Diamond Like Carbon), automatisk (svart rotor), safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, januari 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 19 800 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Sport, "Happy Snowflake", Serie nr. 1257838, Boett nr. 28/8948/ 8347, damur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, briljanter (28 st. ca TW/VVS-VS, ca 0,29 ctv), gummiband, ca 2010, serviceetui.

22 500 kr

Utrop: 15 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1432, Serie nr. 47108106, Ref nr. CD 196.0282, Boett nr. CD 196.0282 (KB), herrur, 35 mm, guld på stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1984, box.

Utrop: 3 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, Chronometer, Ref nr. 116231, Serie nr. 4074D4R4, Cal 3135, Verk nr. 50P66240, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/rosa guld (Everose), automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72601-6GF/A2R, cert, december 2014, box, ytterkartong.

84 000 kr

Utrop: 80 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 81, Boett nr. 6 81006 / 56464, unisex, 23,5 x 23,5 (31) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, cert, januari 1986, box.

9 300 kr

Utrop: 8 200 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 59813 / 5057001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990.

7 600 kr

Utrop: 5 200 kr

ROLEX, Oyster Perpeual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 6917, Serie nr. 6586395, Cal 2030, Verk nr. 529501, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), skadad urtavla/visare, defekt (akut servicebehov), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523-D14-F4/468 J, ca 1981.

22 500 kr

Utrop: 23 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. E694076, Cal 2135, Verk nr. 1388588, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, utbytta visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-P3/468 B, cert, september 1991, box, ytterkartong.

32 000 kr

Utrop: 33 000 kr

CARTIER, Panthère, Cal 66, Boett nr. 66921016965, damur, 21,5 x 21,5 (29,5) mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), skadad urtavla, originallänk (1-radig), viklås, cert, maj 1986, servicepåse.

22 000 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16030, Serie nr. 5859245, Cal 3035, Verk nr. 0222257, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, servicebehov, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-VE/558, ca 1978, box, ytterkartong.

35 000 kr

Utrop: 37 000 kr

OMEGA, Constellation ´95, Cal 1456, Serie nr. 56645833, PIC nr. 1272.75.00, Ref nr. DE 795.1202, Boett nr. 795.1202, damur, 25,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), pärlemorurtavla, skadad urtavla, integrerad originallänk (helvstav), viklås, Ref nr. 6552/864, ca 2000.

7 500 kr

Utrop: 7 700 kr

CERTINA, herrur, 34 mm, Ca 25-36, Serie nr. 4524582, Boett nr. 5111.011, doublé (40 micron), manuell, plexiglas, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1963.

Utrop: 5 200 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Rockshell (-T Swiss Made T-), Mark III, Electronic, Cal 916 (ESA 9154), Boett nr. 916.2120.018 / 04012, herrur, 42,5 mm, stål, dynotron, plexiglas, datum, gummiband (Tropic), ca 1970.

Utrop: 4 600 kr

BREITLING, Geneve (T Swiss Made T), "Tachymetre", Cal Valjoux 7736, Boett nr. 141856x, kronograf, herrur, 42 mm, doublé (skadad), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1973.

Utrop: 9 700 kr

ZENITH, AutoSport (Swiss Made T), Cal 2552 PC, Boett nr. 799 D 168, herrur, 33 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i stål, ca 1969.

5 100 kr

Utrop: 3 700 kr

ZENITH, "TV Screen Dial", herrur, 34,5 x 36,5 mm, Cal 2572 PC, Ref nr. 01.0040.380, stål, automatisk, mineralglas, datum, läderband, originalspänne i stål, ca 1976.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr