Avslutad | Klockor – Lördag 2 december 2023
ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16622, Serie nr. Y422573, Cal 3135, Verk nr. 3 9293037, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål/platina, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78760-DT11/808, cert, mars 2003, box (skadad/ej komplett), ytterkartong.
IWC, Schaffhausen, Portugieser Perpetual Calendar 7 Days, Cal 52615, Serie nr. 3873945, Ref nr. 503401, Boett nr. 3985122, herrur, 44 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, evighetskalender (dag, datum, månad, år), månfas, gångreservindikator, servicebehov (se fördjupad info), läderband, viklås i 18K vitguld, cert, augusti 2015, box.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, design Thorup & Bonderup, Ref nr. 1346, Serie nr. 95218, damur, 25 mm, 18K guld, quartz, safirglas, originallänk, längd 162 mm, 2000.
Klockor Lassale
JEAN LASSALE, Thalassa, Cal 7779A, Boett nr. 271 / MC 008, herrur, 31 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk (skadad, del saknas), viklås, ca 1990.
Klockor Concord
CONCORD, Saratoga, Serie nr. 759315, Boett nr. 15 73 287, damur, 23 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. V19, ca 1992.
IWC, Schaffhausen, Aquatimer (2000 Meters), Cal 30110, Serie nr. 3836912, Ref nr. IW356802, Boett nr. 3484148/3568, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne, servad 2023, cert, november 2010, box.
OMEGA, Constellation, Cal 1430, Serie nr. serienummer i tush ej bevarat, Ref nr. ST 396.1076, Boett nr. 3961076, herrur, 32,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1392/012, cert, november 1987, box.