181 - 200 av 308
1...91011...16 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 december 2023

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. P400931, Cal 3135, Verk nr. 3 8571755, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, servicebehov, Jubileelänk (skadad, se bilder), viklås, Ref nr. 62523H-18-AB6/455 B, cert, november 2000, box, ytterkartong.

38 500 kr

Utrop: 36 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor, Submersible 2500M, Chronometer (L Swiss Made L), Cal OPXII (ETA A05511), Verk nr. 425936, Serie nr. OP6784 / BB1146817, Ref nr. PAM00285, Boett nr. K0160/0250, herrur, 47 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, heliumventil, tygband, originalspänne, gummiband, originalspänne, cert, september 2009, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 160/250).

Utrop: 79 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Mille Miglia, Gran Turismo XL, Chronometer, Cal ETA A07161, Verk nr. 75180, Serie nr. 1309296, Ref nr. 168457-3001, Boett nr. 8997, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservsindikator, glasbaksida, gummiband, viklås, däcktrycksmätare, cert, september 2007, box, ytterkartong.

25 500 kr

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 76183, Serie nr. Y137174, Cal 2230, Verk nr. A 0687186, Boett nr. 2020, damur, 25 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78243-DT7/466 B, cert, mars 2004, box, ytterkartong.

28 500 kr

Utrop: 26 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 40 mm, Serie nr. 12920991, Boett nr. 07.1.14.1142, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 2015, box.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, s.k. "Sigma Dial", Ref nr. 6917, Serie nr. 3452387, Cal 2030, Verk nr. 41954, Boett nr. 6917, damur, 26 mm, stål/rosa guld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, defekt (akut servicebehov), Oysterlänk (skadad / folded, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 7834-4.72/266, ca 1972.

14 200 kr

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. K753849, Cal 3135, Verk nr. 3 9216049, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78363-18-DT4/458 B, servad september 2023, cert, augusti 2002, box, ytterkartong.

53 000 kr

Utrop: 42 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Mille Miglia, Chronometer, "Tachymetre", Cal ETA 2894-2, Serie nr. 2002122, Verk nr. 0104924, Ref nr. 168589-3002, Boett nr. 8589, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, april 2023, box.

Utrop: 49 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Big Crown, Pointer Date, Cal 584 (ETA 2688), Boett nr. 7400 C, damur, 32 mm, bicolour, automatisk, plexiglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 8 16 17/18/7400, ca 1999.

Utrop: 5 600 kr

Klockor Corum

CORUM, damur, 28 (21) mm, Verk nr. 377962, Serie nr. 574665, Ref nr. 24.249.65 M155 PN36, Boett nr. 24.249.65 M155, 18K guld, quartz, safirglas, lock i 18K guld med briljanter (30 st. TW/VVS, ca 1,540 ctv) och safir (1 st.), integrerad originallänk, längd 190-185 mm, totalvikt 99,2 gram, ca 1999, box.

Utrop: 77 000 kr

MARCELLO C, Tridente (500m/1650ft), Cal ETA 2824-2, Serie nr. 0659, Boett nr. 2005.2, herrur, 44 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, april 2003, box.

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Seamaster 600 (Swiss Made), Cal 611, Serie nr. 23718298, Ref nr. ST 136.011, Boett nr. 136.011, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i stål, ca 1966.

5 900 kr

Utrop: 3 800 kr

Klockor Frederique Constant

FREDERIQUE CONSTANT, Geneve, Classics Carree, Heart Beat, Cal ETA 2824-2, Serie nr. 11700174, Boett nr. FC-310/315X5C24, herrur, 38 x 39 (47) mm, stål, automatisk, safirglas, semiskeletterad urtavla, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2015..

5 300 kr

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 179174, Serie nr. G015837, Cal 2235, Verk nr. A 2877543, Boett nr. 2320, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (8 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63130-U7F, längd 168 mm, ca 2010.

41 000 kr

Utrop: 36 000 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Heure H, Serie nr. 1142835, Boett nr. HH1.210, damur, 21 x 21 (30) mm, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. 4804, längd 165 mm, cert (ej komplett), ca april 1998, box.

Utrop: 10 200 kr

Klockor Oris

ORIS, Pointer Date, Cal 654 (ETA), Serie nr. 0810653, Boett nr. 654-7461-40/45-01, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadade visare, glasbaksida, läderband, ca 1995.

Utrop: 4 700 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Anfibio, Boett nr. 200.293, herrur, 36 mm, stål, quartz, dag, datum, plexiglas, läderband, ca 1990, box (ej komplett).

Utrop: 1 200 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Loquet, Serie nr. 1044977, Boett nr. L01.201, damur, 19,5 mm, doublé (10 micron), quartz, safirglas, armlänk, Ref nr. L01.200, ca 2000, box (ej komplett), ytterkartong.

Utrop: 6 700 kr

JAEGER-LE COULTRE, damur, 15 x 17 (26 ) mm, Serie nr. 1725610, Boett nr. 1658 / 947984, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78/1 (ETA 2312-1), Boett nr. 3 038354, damur, 20 x 20 (28) mm, förgyllt silver (925), manuell, mineralglas, skadad urtavla, läderband, ca 1980.

5 100 kr

Utrop: 5 200 kr