181 - 200 av 350
1...91011...18 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 30 december 2023

Klubbad för

RING, sterlingsilver, onyx, "Sky", Paula Pantolin, stl 17,75 mm, vikt 12,1 g, ask.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ARMRING, förgylld mässing, cubic zirkonia, Paula Pantolin, bredd 55 mm, vikt 84,3 g.

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,90 ctv ca W/VS-SI, längd 19 mm, vikt 8,0 g.

9 200 kr

Utrop: 10 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct, ca TW(G)/VS, stl 18,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 9 500 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd, 12 briljantslipade diamanter 0,36 ctv, ca TW/VS, Uppsala 1974, stl 18,25 mm, vikt 4,8 g, smaragden med nagg.

Utrop: 6 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 1,44 ctv ca River-TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 4,4 g, en diamant har nagg på kuletten, enstaka diamanter har naturaler vid rondisten.

Utrop: 31 000 kr

ARMBAND, 18K guld, Italien, längd 19 cm, vikt 31,1 g.

17 000 kr

Utrop: 17 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3,8-7,3 mm, lås i 18K guld, cabochonslipad smaragd, pärlor, Ceson, Göteborg 1963, längd 82 cm, vikt 22,3 g.

Utrop: 3 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 1,01 ct, R(D)/SI2, GIA Report No 1182757971, stl 16,75 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 39 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,5 g, gravyr.

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 1,80 ct, ca W(H)/P2, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-LBr/VS-SI, Kenneth Magnell, Stockholm 2014, stl 18 mm, vikt 7,8 g.

Utrop: 44 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 3,20 ctv, ca TCr(I)/SI1-SI2, skruvstift, vikt 3,7 g, 1 diamant har nagg på kuletten, 1 diamant har inneslutning som når ytan.

Utrop: 100 000 kr

CHIAMPESAN, armband, 18K guld, Italien, längd 21 cm, vikt 32,3 g.

17 200 kr

Utrop: 19 800 kr

BROSCH, 18K guld, odlade saltvattenpärlor ca 3,0 mm, längd 7 cm, vikt 22,2 g.

10 400 kr

Utrop: 11 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld/platina, diamanter ca 4,00 ctv, Ryssland, vikt 18,1 g, en diamant saknas, några diamanter med nagg

14 200 kr

Utrop: 15 800 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant 1,85 ct, ca W(H)/2 skador längs rondisten men i övrigt mycket små inneslutningar, 23 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 81 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, gammalslipade diamanter 1,60 ctv, TW-W(G-H)/SI1-SI2, vikt 2,4 g, stift, diamanterna har nagg och små skador.

Utrop: 32 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, gammalslipade diamanter 0,82 ctv, W-Cr/VS, vikt 2,2 g, stift, diamanterna har inverterade naturaler vid rondisten.

Utrop: 15 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,47 ctv ca TW/VS, Kaplans Safir, stl 15,5 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 15 000 kr

CHOPARD, örhängen, Happy Diamonds, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW/VS, ref.nr. 83/4854-20, stift, vikt 5,2 g, originaletui, ytterkartong, certifikat.

8 000 kr

Utrop: 8 800 kr