Avslutad | Pant – Onsdag 1 november 2023
Matberedare, KitchenAid Artisan, lila, med diverse tillbehör, i gott skick. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg, Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Ljusstake, Klong, Constella i aluminium, design Eva Schildt, 10st hållare, med glasinsats 5st, med ljushållare 5st, med ljusmancschetter 5st, i mässing, kvitto samt originalkartong
Ljusstake, Svenskt Tenn, Kulan, design Estrid Ericson, höjd: 40 cm, försilvrad, med ljusmanschett samt julkulor, bruksslitage
Kaffeskedar, 12st, i silver, S830, T.H. Marthinsen, modell Valdres, längd 115 mm, schatull
Emaljerade skedar i förgyllt sterlingsilver, S925, 12st av Clemet Berg, Norsk Filigransfabrikk, bruttovikt 110,2 gram, monogram: "M".
Skultuna set, formgiven av Pierre Forsell, plunta med propp No 90, 6st mindre bägare, mässing, förgyllt i 24 karat, fint skick, i box.
Tidlös Dynamik, stål, 42 mm, kvarts, grå sunburst urtavla, mineralglas, grått gummiarmband, bygelspänne i stål.
Moccaskedar S830 81,0g, 10 st, längd: 100 mm, Svedboms Guldsmeds, 50/60-tal, Vetlanda
Collier Bismarck S830 28,2g, längd: 42,5cm, bredd: 10-15 mm, Götes Guldvaror, 1982, Köping