501 - 520 av 1 296
1...252627...65 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 1 november 2023

Klubbad för

Ring S925 brv 4,1g Ø16, förgylld, med granater

150 kr

Utrop: 150 kr

Matberedare, KitchenAid Artisan, lila, med diverse tillbehör, i gott skick. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg, Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Ljusstake, Klong, Constella i aluminium, design Eva Schildt, 10st hållare, med glasinsats 5st, med ljushållare 5st, med ljusmancschetter 5st, i mässing, kvitto samt originalkartong

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Ljusstake, Svenskt Tenn, Kulan, design Estrid Ericson, höjd: 40 cm, försilvrad, med ljusmanschett samt julkulor, bruksslitage

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Parti silver 178,1g, bestick

Utrop: 1 200 kr

Kaffeskedar, 12st, i silver, S830, T.H. Marthinsen, modell Valdres, längd 115 mm, schatull

Utrop: 800 kr

Parti silver S925 brv 55,8g, stenar, defekt/slitage

375 kr

Utrop: 425 kr

Emaljerade skedar i förgyllt sterlingsilver, S925, 12st av Clemet Berg, Norsk Filigransfabrikk, bruttovikt 110,2 gram, monogram: "M".

700 kr

Utrop: 850 kr

Hänge S835 brv 1,4g, vit sten

Utrop: 50 kr

Hänge/medaljong S800 5,9g, mönstrad från Poznan Polen

25 kr

Utrop: 150 kr

Ring S925 brv 19,7g Ø17¾, KumKum, med färgade stenar

Utrop: 600 kr

Collier S925 29,5g, Efva Attling, längd: 48 cm, rundad Pansarlänk med karbinhakelås

Utrop: 500 kr

Skultuna set, formgiven av Pierre Forsell, plunta med propp No 90, 6st mindre bägare, mässing, förgyllt i 24 karat, fint skick, i box.

750 kr

Utrop: 850 kr

Accessoarer Övrigt

Solglasögon, The Beast Chrome Hearts Sunglasses III, med fodral

1 000 kr

Utrop: 3 000 kr

Tidlös Dynamik, stål, 42 mm, kvarts, grå sunburst urtavla, mineralglas, grått gummiarmband, bygelspänne i stål.

650 kr

Utrop: 900 kr

Moccaskedar S830 81,0g, 10 st, längd: 100 mm, Svedboms Guldsmeds, 50/60-tal, Vetlanda

450 kr

Utrop: 550 kr

Parti silver S800 77,5g, tre delar, defekt, med gravyr

Utrop: 500 kr

Klockor Hamilton

Hamilton, 19mm, manuell, boett i 14K, flexband (doublé), defekt, krona saknas

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Collier Bismarck S830 28,2g, längd: 42,5cm, bredd: 10-15 mm, Götes Guldvaror, 1982, Köping

325 kr

Utrop: 175 kr

Collier, stelt, öppen modell, med hamrad yta, S925, 20,8g

250 kr

Utrop: 300 kr