Avslutad | Pant – Onsdag 1 november 2023
Hänge i sterlingsilver S925, Sten & Laine, Spiderweb, Karl Laine, 1975, Åbo, Finland, höjd: 47 mm (inkl. ögla), bredd: 34 mm, vikt 6,8 gram.
Klockor Heuer
TAG Heuer, Formula 1, stål/titankarbid, 43 mm, kvarts, "Tachymetre", ref. CAZ1010.BA0842, boett nr. CAZ1010, snr. WAK0682, kronograf, safirglas, datum, stålarmband med viklås, repor/nagg - glasring, certifikat -ej dat., box, ytterbox, batteribyte 2023-06.
Longines HydroConquest, stål, 39 mm, automatisk, datum, viklås, safirglas, grå/brun urtavla, keramisk glasring, ref nr. L3.780.3.78.6, boett nr. L37803786, serie nr. 55181554, stålarmband med viklås, certifikat februari 2023, box och ytterbox, nyskick.
Enstensring 18K 5,3g Ø19, briljantslipad diamant 1 x ca 0,38ct, enligt inskription, behov av omrodiering, mindre slitage