181 - 200 av 313
1...91011...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 18 november 2023

Klubbad för

RING, 18K guld, rubin, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, stl 18,5 mm, vikt 12,3 g, rubin med nagg och skada, diamant med skada och en diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 7 200 kr

RING, 18K guld, gammalslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W/P, stl 18 mm, vikt 8,1 g, diamanter med nagg och skador, en trasig diamant.

Utrop: 5 000 kr

COLLIER, lapis lazuli, kulor ca 8 mm, lås i 18K guld, längd 44 cm, vikt 42,0 g.

Utrop: 3 500 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,75 ctv, ca W/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 4 g.

Utrop: 7 700 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad rubin 0,93 ct, 12 briljanslipade diamanter 0,40 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K vitguld, rubin, 16 briljantslipade diamanter 0,26 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 6 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 11 prinsesslipade diamanter 0,55 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 6 900 kr

RIVIERECOLLIER, 18K roséguld, 132 briljantslipade diamanter ca 10,73 ctv, ca TW-W-VVS-VS, längd 42 cm, vikt 33,2 g, några diamanter med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 160 000 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 11 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/VVS-VS, kors, kedja längd 42/45 cm, vikt 2,5 g.

Utrop: 8 700 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 46 briljantslipade diamanter ca 4,19 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 12,8 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 63 000 kr

RING, 18K vitguld, radiantslipad diamant ca 0,49 ct, ca Fancy Light Yellow/VS, 24 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCa/VS, storlek 17,5 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 15 600 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 15 800 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, diameter 25 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 13 800 kr

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca W-Cr/VVS-VS, storlek 17,5 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 7 400 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 72 briljantslipade diamanter ca 1,54 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 7,6 g.

25 000 kr

Utrop: 27 500 kr

HÄNGE, 18K guld, ovalslipad citrin ca 20 ct, antik, Sverige 1833, höjd 37 mm, vikt 14,6 g.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K guld, gul safir 2,12 ct, rosa safirer 0,24 ctv, briljanter 0,30 ctv, Mandelstam, stl 18 mm, vikt 4,5 g, originalask.

Utrop: 12 200 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad ljus akvamarin 7,50 ct, rosa turmaliner, briljantslipade diamanter 0,20 ctv, Mandelstam, stl 17,5 mm, vikt 5 g, akvamarinen med mindra nagg, originalask.

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K guld, ovalslipad ametist 11,8 ct, peridot, briljantslipade diamanter 0,20 ctv, Mandelstam, stl 17,75 mm, vikt 6,1 g, ametisten med nagg, originalask.

Utrop: 11 000 kr