401 - 420 av 622
1...202122...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 oktober 2023

Klubbad för

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, halvpärlor, vikt 1,9 g, säkerhetskedja, etui.

Utrop: 1 100 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, gammalslipade diamanter ca 0,45 ctv, vikt 1,6 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad safir, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS, stl 19 mm, vikt 11,1 g, gravyr, skev ringskena.

Utrop: 6 600 kr

RING, 14K guld, äldre briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/P2, stl 18,5 mm, vikt 10,0 g.

Utrop: 6 200 kr

RING, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca TW-TCr(G-I)/P2, stl 19,25 mm, vikt 13,1 g.

5 900 kr

Utrop: 6 400 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca TCr(I)/P, stl 20 mm, 9,1 g.

Utrop: 5 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,37 ct enligt gravyr, ca River-TW/VVS, Ge-Kå Rolf Kaplan Ab Stockholm1977, stl 17+ mm, vikt 2,6 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,33 ct enligt gravyr, ca TW/VS, 4 åttkantslipade diamanter, stl 17 mm, vikt 3,1 g.

3 500 kr

Utrop: 3 600 kr

BÄGARE, 15 st, silver, delvis förgyllda, niello, Moskva 1958-1964, höjd 9,5 cm, totalvikt 642,5 g.

Utrop: 4 200 kr

VODKASERVIS, 8 delar, silver, delvis förgyllt, niello, Ryssland, mått 1,5 cm, 8 cm, 23 cm totalvikt 1051,2 g, små bucklor.

6 200 kr

Utrop: 6 900 kr

MINNESBÄGARE, 6 st, silver, delvis förgyllda, niello, Olympiska Spelen i Moskva 1980, höjd 55 mm, diameter 40 mm, totalvikt 291,8 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Silver Teservis

TESERVIS, 3 delar, silver, delvis förgyllda, niello, tekanna med tesil, gräddkanna, sockerskål med Moskva ca 1958-1965, höjd 9,5-11 cm, totalvikt 665,6 g.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

GEORG JENSEN, underlägg, sterlingsilver, modell 51 A, diameter 60 mm, höjd ca 3 mm, vikt 15,0 g, dekor.

300 kr

Utrop: 350 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,37 ctv enligt gravyr, ca W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, briljanter ca 0,20 ctv, W/VS, stl 17,75 mm, vikt 1,6 g, i behov av rodiering, gravyr.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, Spectre, briljantslipad diamant 0,33 ct enligt gravyr, ca TW/VS, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö, stl 18,75 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, bärnsten, lås i metall, längd 41 cm, vikt 25,4 g, sprickor och nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, From Here to Eternity, bredd 12 mm, stl 17,5 mm, vikt 15,9 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, örhängen, sterlingsilver, Thin earrings - veritas vos liberabit, mått 6,5 cm, vikt 7,9 g, saknar snurrebussar, originalask.

600 kr

Utrop: 650 kr

EFVA ATTLING, hänge/kedja, Thin Pendant- Veritas vos liberabit, sterlingsilver, höjd 6,5 cm, längd 45 cm, vikt 8,8 g, små brått i kedjan, originalask.

500 kr

Utrop: 550 kr