521 - 540 av 593
1...262728...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2023

Klubbad för

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, rosa safirer, längd 40 cm, vikt 4,8 g, safirer med skador och nagg.

Utrop: 5 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, rubiner 0,96 ct, briljantslipade diamanter 0,22 ctv, ca W-Cr/SI-P, längd 45 cm, vikt 7,2 g, rubiner med nagg.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, Stigbert för Engelbert, Stockholm 1968, vikt 7,7 g, skruvmekanism.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, rubiner, fröpärlor, vikt 7,2 g, skruvmekanism, rubiner med skador och nagg.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 5,5 g, skruvmekanism.

Utrop: 3 300 kr

ARMRING, 18K vitguld, 46 briljantslipade diamanter 0,52 ctv, TW-W/SI, stl 17 mm, vikt 8,4 g.

Utrop: 11 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K roséguld, 114 briljantslipade diamanter ca 4,44 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 43 cm, vikt 19,3 g.

Utrop: 44 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,51 ctv, ca TW(F-G)/VS, höjd 33 mm, vikt 12 g.

Utrop: 20 000 kr

CARMOSÉRING, 18K roséguld, kuddslipad turmalin ca 8,65 ct, 72 briljantslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 8,3 g, turmalinen med små nagg.

Utrop: 32 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 37 navettslipade diamanter ca 3,70 ctv, ca TW/VS, stl 16, vikt 16,4 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 28 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 1,47 ctv, ca TW/SI, stl 17,5 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 17 000 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,67 ctv, ca Cr-TCa(J-L)/VS1, Ahlen & Samuelson, Stockholm 1972, stl 16,75 mm, vikt 4,5 g, ena diamanten har liten inverterad natural på rondisten och litet nagg på kuletten.

25 000 kr

Utrop: 28 000 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljant- och gammalslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, st 17,5 mm, vikt 1,8 g, en diamant med nagg på kuletten, sliten ringskena.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, safir ca 0,39 ct, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 19 mm, kedja 40 cm, vikt 1,8 g.

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-TCr/SI-P, 12 akvamariner ca 0,23 ctv, hjärta 16x20 mm, kedja 46 cm, vikt 2,6 g.

Utrop: 6 500 kr

MUMBAI STOCKHOLM, enstensring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ctv, TW(G)/VS2, GIA 6315161837, stl 16,25 mm, vikt 1,9 g, originaletui.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade Golden southsea pärlor ca 11,5 mm, 20 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS-SI, stift/clips, vikt 9,3 g.

12 600 kr

Utrop: 14 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,47 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g, gravyr.

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, 80 briljantslipade diamanter ca 4,13 ctv, ca TW-W/SI, längd 97 cm, vikt 15,1 g.

Utrop: 55 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld/guld, smaragder ca 0,20 ctv, briljantslipade diamanter ca ca 2,40 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 23 mm, vikt 15,5 g, stift/clips, går att använda som enbart clips, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 24 500 kr