141 - 160 av 539
1...789...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 augusti 2023

Klubbad för

BORGILA, hänge med kedja, sterlingsilver, cabochonslipad ametist, längd 70 cm, vikt 31,7 g, kedja ej original.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld/låghaltigt guld, rosenslipade diamanter, stl 19,25 mm, vikt 5,7 g, storleksändrad, diamanterna med små nagg.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, kuddslipad 5,44 ct, flera nagg.

1 400 kr

Utrop: 1 300 kr

SMYCKESET, brosch, örhängen, ring, collier, silver/18K guld, vit paste, längd 44 cm, stl ring 18 mm, skruvmekanism, vikt 16,0 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 4,5 g, gravyr.

Utrop: 5 500 kr

LORNGETTE, förgyllt silver, 1947, vikt 28,2 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

PUDERDOSA, silver, porträtt, Italien, 1930/40-tal, mått 7,5x7,5 cm, vikt 110,7 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, kulor av lapis lazuli, lås i 18K guld, längd 89 cm, knutet, vikt 79,9 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken Nål

GEORG JENSEN, slipsnål, sterlingsilver, nr 84A, vikt 11,1 g.

Utrop: 550 kr

KEDJA, 18K guld, ankarlänk, längd 60 cm, vikt 10,1 g.

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca stl 19,5 mm, vikt 1,8 g, en klo är trasig, nagg på kulett.

Utrop: 4 400 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, Hope, längd 42 cm, vikt 13,8 g.

Utrop: 700 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 14K guld, stopper i 18K guld, mörkblå safirer, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca vita/P några är mjölkiga, vikt 2,7 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/VS, stift, längd 15,0 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 6 800 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,71 ct, ca TW/P2.

5 100 kr

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, silver, förgyllt silver, längd 39 cm, vikt 45,1 g.

650 kr

Utrop: 650 kr

RING, 18K vitguld, briljant ca 0,30 ct ca W/VS, 48 briljanter ca 0,40 ctv, 2 av de midre stenarna saknas, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g, svaga fattningar.

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K vitguld/guld, briljantslipad diamant 0,16 ct, stl 17,5 mm, vikt 13,0 g, pga fattningen går det ej att bedömma färgen, diamanten har ett nagg på kronan.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K guld, gammalslipad diamant 0,27 ct enligt gravyr, ca Cr-TCa/SI, stl 18,5+ mm, vikt 15,6 g, diamanten har en inverterad natural på bordet.

Utrop: 9 000 kr

FÖRSTORINGSGLAS, mässing, trä, diameter 10 cm, längd 25 cm.

350 kr

Utrop: 300 kr