341 - 360 av 539
1...171819...27 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 augusti 2023

Klubbad för

COLLIER, koraller, lås i gulmetall, längd 50 cm, vikt 34,2 g, några koraller med små skador.

Utrop: 450 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,24 ct ca W/SI, stl 17 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 3 800 kr

Ädelstenar Övrigt

BLÅ ZIRKON, oval blandslipning, 7,98 ct, 9,64x8,36x9,36 mm.

2 700 kr

Utrop: 3 100 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca W-TCa/P, stl 15,75 mm, vikt 1,6 g.

2 900 kr

Utrop: 3 300 kr

Ädelstenar Kvarts

5 AMETISTER, 69,46 ct totalt, ovala snidade, 1 större och 4 något mindre.

1 000 kr

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, ett par, 13,29 ctv, rosa, snidade, små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, 8,34 ct, rosa, snidad, små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 300 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, tsavoriter ca 0,41 ctv, stl 15,25 mm, vikt 1,2 g.

Utrop: 2 700 kr

KEDJA, sterlingsilver, pansarlänk ca 10,7 mm, längd ca 55 cm, vikt 148,8 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, ovalslipad 29,38 ct, mått 21,45 x 18,48 x 12,06 mm, nagg på kuletten.

500 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, ett par, 23,94 ctv, gröna, snidade, små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 750 kr

COLLIER, förgyllt silver, glasstenar, längd 44 cm, vikt 9,2 g, slitage och rester av svart emalj.

200 kr

Utrop: 225 kr

VICTOR JANSON, ring, silver, tigeröga, Lindesberg 1969, stl 17,5 mm, vikt 5,8 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, markasiter, längd 68 mm, vikt 8,6 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, Röijersten & Cederwal, Stockholm 1955, längd 45 mm, vikt 5,7 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, Ge-Kå Golde Kaplan, Stockholm 1950, längd 62 mm, vikt 6,6 g.

275 kr

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, Ge-Kå Golde Kaplan, Stockholm 1957, längd 86 mm, vikt 11,2 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, fjäril, silver, filigran, mått 50x45 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad 0,53 ct, IGI certifikat 1L122005, förseglad.

1 100 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, droppslipad 1,07 ct, IGI certifikat F1H99346, förseglad.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr