Avslutad | Moderna – Lördag 12 augusti 2023
OLE LYNGGAARD, örhängen, Elefant, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, ca TW(G)/VS, stift, vikt 4,8 g, tygpåse, ytterkartong.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift/clips, vikt 3,6 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stift, vikt 1,6 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, huggies, vikt 2,5 g.
Visa varaSmycken Örhängen
Visa varaSmycken Hänge
HÄNGE, 18K vitguld, ovalslipad morganit ca 0,79 ct, 4 briljanter ca 0,07 ctv, längd ca 1,5 cm, vikt 0,6 g.
RING, 18K guld, ametist ca 0,89 ct, 20 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,7 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 månstenar ca 1,17 ctv, 40 briljanter ca 0,12 ctv, längd ca 15 mm, stängbara krokar, vikt 2,1 g.
RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 1,5 g.
CARTIER, ring, trinity, les must de Cartier, 18K trefärgat guld, stl 56, vikt 8,4 g, behov av polering.
RING, 18K roséguld, prinsesslipade diamanter 0,38 ctv enligt gravyr, ca TW/VS-SI, stl 18 mm, vikt 7,0 g.
RING, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W-Cr/SI-P, stl 17 mm, vikt 5,8 g, några diamanter har nagg och skador.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 1,1 g.
RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca River/VVS, 18 briljantslipad diamanter ca 0,25 ctv, ca River-TW/VVS-VS, stl 16,25 mm, vikt 1,5 g.
RING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,5 g, några diamanter har nagg.