521 - 540 av 701
1...262728...36 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 juni 2023

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,18 ct, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,2 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

BROSCH, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,17 ct, ca W/VS, diameter 21 m, vikt 3,5 g, lagning.

Utrop: 2 300 kr

ARMBAND, sterlingsilver, längd 20 cm, vikt 13,1 g.

Utrop: 350 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, längd ca 45 cm, vikt 24,9 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, sterlingsilver, längd ca 45 cm, vikt 21,5 g.

Utrop: 600 kr

KEDJA, förgyllt sterlingsilver, ärtlänk 45 cm, vikt 8,5 g.

Utrop: 350 kr

COLLIER, roséförgyllt sterlingsilver, längd 64 cm, vikt 3,9 g.

Utrop: 400 kr

COLLIER, roséförgyllt sterlingsilver, längd ca 45 cm, vikt 28,1 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, safirer, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-W/VS, Hugo Strömdahl, stl 17,25 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 3 300 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, längd 64 cm, vikt 3,8 g.

300 kr

Utrop: 400 kr

Ädelstenar Tsavorit

TSAVORITER, 2,85 ctv, blandade slipningar.

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 10,1 g, diamanter med skador/nagg.

Utrop: 6 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,21 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Andersson Juvelerare, Uppsala 1991, stl 17,75 mm, vikt 2,3 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, sterlingsilver, 2 briljantslipade diamanter ca 0,015 ctv, ca W/SI, Alicia Rodriguez, Art Forum, Stockholm 2012, höjd 20 mm, vikt 3,2 g.

550 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor off round 6,8 mm, lås i 14K guld, längd 44 cm, knutet, vikt 26,5 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade färgade ovala sötvattenpärlor ca 7,5 mm, längd 42 cm, lås i 14K guld, vikt 39,2 g, ej knutet.

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, påhäng med odlad oval färgad sötvattenpärla ca 9 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv ca W/VS, vikt inkluderande två plaststoppar 4,4 g, krok.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

PÄRLCOLLIER, lås i 18K guld, odlade pärlor, Ceson, Göteborg 1961, 2-radig, doserat, längd ca 54 cm.

1 700 kr

Utrop: 1 300 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, safir, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W-TCr/SI, stl 18,25 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE, siffran 2, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-TCr/SI, höjd 6 mm, vikt 0,3 g.

Utrop: 950 kr