Avslutad | Moderna – Lördag 17 juni 2023
RING, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 55,0 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, stl 17,75 mm, vikt 37,9 g, akvamarinen med nagg.
RING, platina, droppslipad diamant 0,60 ct, River(E)/SI1, GIA Report 2408479040, 34 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/SI, stl 16,5 mm, vikt 4,2 g, GIA Diamond Dossier.
ALLIANSRING, 18K roséguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/VVS-SI, stift, vikt 2,1 g.
ALLIANSRING, platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 6,2 g.
TENNISARMBAND, 18K roséguld, 91 briljantslipade diamanter ca 1,88 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 19 cm, vikt 8,7 g.
ÖRRINGAR, 18K roséguld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 32 mm, flexmodell, vikt 7,8 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g.
HELALLIANSRING, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 3,5 g.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 35 briljantslipade diamanter 0,76 ctv, ca TW-W/VS, stl 18 mm, vikt 2,4 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 prinsesslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/VS, höjd 14 mm, huggies, vikt 4,4 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/SI, diameter 14 mm, huggies, vikt 2,7 g.
DIAMANT, briljantslipad 0,57 ct, TW(F)/VVS2, certifikatnummer F1065987, förseglad, IGI certifikat.
DIAMANT, briljantslipad 0,54 ct, F/VVS2, certifikatnummer F1065985, förseglad, IGI certifikat.
DIAMANT, briljantslipad 0,52 ct, TW(F)/VVS2, certifikatnummer F1065988, förseglad, IGI certifikat.
GEORG JENSEN, hänge, Moonlight grapes, höjd 27 mm, vikt 4,2 g, Kedja, sterlingsilver, pansarlänk, Guldfynd, längd 70 cm, vikt 7,7 g, etui.
GEORG JENSEN, hänge, Daisy, sterlingsilver, rosa emalj, höjd 23 mm, vikt 2,5 g. Kedja, sterlingsilver, pansarlänk, Guldfynd, längd 60 cm, vikt 6,5 g, etui.
TIFFANY & CO, hänge med kedja, Cross Pendant, 18K guld, Elsa Peretti, längd 41 cm, 3,8 g, originaletui.