Avslutad | Pant – Tisdag 9 maj 2023
Klubbad för
Tekoppar 6st med tefat 6st, Kantondekor, Kina, 1900-talets mitt, kopp höjd 5cm, fat Ø11cm
Kaffekoppar 6st med kaffefat 6st Rörstrand Mårbacka dekor Pia Rönndahl, kopp höjd 6cm, fat Ø12,5cm
Skål, Kina, Famille Jaune, Qianlongs märke i rött, tidigt 1900-tal, hårnålsspricka, höjd 5,5cm
Ljusstakar 4st design Lisa Larson, Tomtefamiljen, lergods, höjd 16-20cm, stearinrester
Olja på pannå Gunvor Sigrand (1912-1993) blomstermotiv 13,5x13,5xcm, i träram.Ej visning