1001 - 1020 av 1 153
1...505152...58 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 9 maj 2023

Klubbad för

Tekoppar 6st med tefat 6st, Kantondekor, Kina, 1900-talets mitt, kopp höjd 5cm, fat Ø11cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Ljusstakar 2st Orrefors höjd 3cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Kaffekoppar 6st med kaffefat 6st Rörstrand Mårbacka dekor Pia Rönndahl, kopp höjd 6cm, fat Ø12,5cm

Utrop: 375 kr

Samlartallrikar 6st Gustavsberg med motiv efter Carl Larsson, Ø21,5cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Figuriner 2st Dresden Höffner & Co. Rokoko-par, höjd ca 25cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Collier S925 4,8g defekt

Utrop: 50 kr

Konst Skulpturer

Figurin, Buddha, snidat trä, Asien, 1900-tal, höjd ca 10cm

175 kr

Utrop: 225 kr

Skålar 4st Rörstrand Kronskålen Gunnar Nylund höjd 2,5-7,0cm

275 kr

Utrop: 350 kr

Skål, Kina, Famille Jaune, Qianlongs märke i rött, tidigt 1900-tal, hårnålsspricka, höjd 5,5cm

Utrop: 550 kr

Skål Orrefors modell Hallon design Anne Nilsson höjd 7,5cm Ø18,5cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Fat Kosta Boda modell Party design Göran Wärff Ø32,5cm

Utrop: 100 kr

Uppläggningsfat Orrefors modell Eden design Lars Hellsten Ø31cm

Utrop: 125 kr

Ljusstakar 4st design Lisa Larson, Tomtefamiljen, lergods, höjd 16-20cm, stearinrester

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Kanna Gustavsberg God Jul höjd 15cm, visst glasyrbortfall

Utrop: 300 kr

Konst Skulpturer

Dalahäst handmålat trä höjd ca 16,5cm, slitage, företagslogga

50 kr

Utrop: 75 kr

Apoteksmortlar 4st i Malm, Erik Jonsson, Skara höjd 5-9,5cm

225 kr

Utrop: 250 kr

Olja på pannå Gunvor Sigrand (1912-1993) blomstermotiv 13,5x13,5xcm, i träram.Ej visning

50 kr

Utrop: 75 kr

Olja på duk Gunvor Sigrand (1912-1993) blomstermotiv 13,5x13,5xcm, i träram.Ej visning

50 kr

Utrop: 75 kr

Konst Skulpturer

Figurin i brons, Buddha, på träsockel (löst sittande) höjd ca 30cm

700 kr

Utrop: 750 kr

Konst Skulpturer

Figurin i brons, Buddha, på träsockel, höjd ca 21cm

700 kr

Utrop: 375 kr