321 - 340 av 576
1...161718...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 april 2023

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K guld, pärlor ca 8-5 mm, längd 42 cm, vikt 17,4 g.

Utrop: 1 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K vitguld, smaragder, längd 80 cm, knutet, vikt 35,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver med marksiter, längd 51 cm, knutet, vikt 11,0 g.

Utrop: 450 kr

COLLIER, jaspis, citrin, kalcedon, rosenkvarts, guldfärgade detaljer, längd 70 cm.

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, storlek 20 x 13 mm, stämplade, stift, vikt 6,9 g.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, Bavna, onyx och månsten ca 6,08 ctv, rosenslipade bruna, gula och gråa diamanter ca 0,76 ctv, stift, längd 55 mm, vikt 12,7 g, stenar av lägre kvalitet med ytdefekter.

Utrop: 5 800 kr

RING, sterlingsilver, Bavna, rubin ca 7,78 ctv, åttkantslipade bruna och gråa diamanter ca 1,36 ctv, storlek 16,75 mm, vikt 5,2 g, stenar av lägre kvalitet med ytdefekter.

5 200 kr

Utrop: 5 800 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, Bavna, rosenslipade diamanter ca 1,30 ctv, akvamariner, stift, längd 51 mm, vikt 11,7 g, diamanter av lägre kvalitet med ytskador.

Utrop: 6 300 kr

RING, sterlingsilver, Bavna, månstenar ca 10,42 ctv, rosenslipade bruna och gråa diamanter ca 0,25 ctv, storlek 17,25+ mm, vikt 8,0 g, stenar av lägre kvalitet med ytdefekter.

Utrop: 5 800 kr

SMYCKESET, collier, armband, odlade sötvattenspärlor, slipat glas, sterlingsilver, längd 41,5 cm samt elastiskt armband.

Utrop: 300 kr

ENSTENSCOLLIER, 18K roséguld, briljantslipad diamant ca 0,19 ct, ca W/SI, längd 42/45 cm, vikt 1,9 g, mindre nagg på kulett.

Utrop: 5 100 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,38 ct, ca W/VS, skada i paviljog invid rondist, natural, höjd 1,2 cm, vikt 0,6 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

COLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, rosa, röd och vinröd, ametist, granat, längd 68 cm.

Utrop: 350 kr

COLLIER, guldfärgat sterlingsilver med fasetterade gröna stenar, längd 44 cm, några stenar med skador.

Utrop: 350 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 4 st, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor ca 8,2 mm, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, fasetterad hematit, agatkulor, krokar, längd 5 cm, vikt 7,0 g.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, onyx, krokar, längd 6 cm, vikt 8,7 g.

Utrop: 250 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 7,2 mm, lås och kulor i sterlingsilver, längd 45 cm.

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, hematit ca 5 mm, stift, vikt 1,0 g.

Utrop: 200 kr

COLLIER, sterlingsilver/18K guld, odlade pärlor, rosenslipade diamanter, Portugal 1900-talets mitt, längd 52 cm, vikt 18 g, några diamanter med små nagg.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr