181 - 200 av 303
1...91011...16 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 april 2023

Klubbad för

Smycken Diadem

DIADEM, stål, ca 1900, vikt 27,8 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Visa vara

Smycken Brosch

GUSTAF MÖLLENBORG brosch, 18K guld, kamé, Stockholm 1854, mått 52 x 48 mm, sprickor i kamén, skadad, vikt 15,3 g.

Återropad

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Brosch

BROSCH, 18K guld, mikromosaik, onyx, blå emalj, ca 52x45 mm, vikt 23,1 g, skador på emaljen.

Återropad

Utrop: 7 400 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad, 0,58 ct, River(D)/IF, GIA dossier 2223849282.

Återropad

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, troligen orientaliska pärlor ca 2,3-5,2 mm, lås i 14K guld, pärla, rosenstenar, längd 46 cm, vikt 7,8 g.

4 300 kr

Utrop: 2 300 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, 36 briljantslipade diamanter ca 1,16 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 16 mm, vikt 7,6 g, enstaka diamanter med skador.

Återropad

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld/vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 17,5 mm, vikt 17,3 g, diamanter med nagg/skador.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

KENNETH MAGNELL, ring, 18K guld, briljantslipad diamant 0,49 ct, ca TW/VS, stl 17+ mm, vikt 28,2 g, gravyr.

Återropad

Utrop: 22 000 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad, 1,01 ct, TW(F)/VVS1, HRD cert 11021262168, förseglad.

Återropad

Utrop: 84 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, varav mittstenarna ca 0,64 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, stift, vikt 3,5 g.

Återropad

Utrop: 18 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 0,24 ct, ca Light Yellow/SI, 13 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-TCr/VS, mått ca 8,0 x 5,5 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,1 g.

Återropad

Utrop: 7 400 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/VS-P, flexmodell, diameter 32 mm, vikt 7,4 g, några diamanter med skador.

Återropad

Utrop: 14 200 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K guld, 194 briljantslipade diamanter ca 0,95 ctv, ca TW/VVS-VS, längd 18,5 cm, vikt 13,8 g.

Återropad

Utrop: 27 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W-Cr/VS, stift, vikt 1,3 g, någon diamant med mindre nagg på kulett.

Återropad

Utrop: 3 700 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, kors, mått ca 21 x 14 mm, kedja 41/43 cm, vikt 3,5 g.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 15 mm, vikt 2,4 g.

Återropad

Utrop: 6 200 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 1,8 g.

Återropad

Utrop: 12 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld med oval tanzanit 1,12 ctv 38 briljanter 0,45 ctv W/P, storlek 17 mm

Återropad

Utrop: 8 000 kr

Visa vara

Smycken Brosch

BROSCH, 18K guld, Stigbert för Engelbert 1945, rosettdesign, 3,6 x 2,9 cm, bergkristall ca 4,60 ct, vikt 6,5 g.

Återropad

Utrop: 4 600 kr

Visa vara

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, 6 mm odlade pärlor, längd 43 cm, lås 18K vitguld med en skadad smaragd ca 0,02 ct, vikt 21,5 g.

Återropad

Utrop: 1 600 kr

Visa vara

Om auktionen