Avslutad | Pant – Tisdag 21 mars 2023
Mynt Övrigt
Svenska mynt, 17st, 1kr, 1875-1913, Oscar II, 21st 1kr 1942-1968, Gustaf V samt Gustaf VI Adolf, 1st 2kr 1913 Gustaf V, 16st 25 öre 1883-1907 Brödrafolkets val, 22st 10 öre 1898-1952, Sveriges val, 11st 50 öre, 1920-1935, 4st 50 öre 1940-1961, brv 424,2g
Klockor Heuer
Tag Heuer, Autavia, Chronometer, Calibre 5, Snr: S1020621, Refnr: WBE5190.FC8268, Boett nr: WBE5190, herrur, 42 mm, automatisk, safirglas, datum, läderband, manual, digitalt cert, oktober 2020, box, ytterkartong
Breitling, Colt Oceane II (500M/1650FT,) Chronometre, Refnr A77380, Boettnr 1013167, damur, 33,2mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, briljantkrans (40 st. TW/VVS, 0,44 ctv), Professionallänk II, viklås, cert, november 2007, box, ytterkartong, manual
Klockor Heuer
Tag Heuer, Forumula 1, Refnr WAZ1010, Boettnr WHC8822, herrur, stål, quartz, datum, safirglas, originallänk, viklås, refnr FAA074-0, cert (digitalt), december 2021, box, ytterkartong, extralänkar
Certina, DS First Lady, Moonphase, quartz, stål, safirglas, pärlemorurtavla, 38mm, månfas, diamant (1xca0,03ct, TW VS-SI), kronograf, Refnr C0302501110600, Serienr 1QBT9EGM0, cert, november 2019, box, ytterkartong, manual, cert till diamant
Accessoarer Övrigt
Solglasögon, Ray-Ban, Aviator large metal, Refnr RB3025, 001/51, 58¤14, 135, 2N, manual, originalfodral, putsduk
Fritid Övrigt
Morakniv, Frosts, totallängd 18,5cm, bladlängd 8,7cm, bruksskick, med slida.Ej visning
Fritid Övrigt
Samlarkniv, balja märkt "King of the forest", totallängd 18,2cm, bladlängd 8,2cm.Ej visning
Konst Skulpturer
Skulptur, design Tomas Lacke, "När vi blundar", metall, upplaga 100st, höjd 21cm, ca 2019, signerad
Ljuslyktor, 3st, Skultuna 1607, design Claesson Koivisto Rune, "Kin Urushi", röda, höjd ca 4cm, mässing, lackerade i Urushi lack för Tohoku Support Limited Edition, i originalförpackning