201 - 220 av 504
1...101112...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 mars 2023

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, Sterlingsilver, kors med vit emalj,13 x 19 mm längd justerbar

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, facetterad tigeröga, storlek 17,25 mm

225 kr

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, svart facetterad agat, storlek 17,25 mm

375 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rubiner, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, höjd 16 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 3 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade ovala sötvattenspärlor ca 11,5-12 mm, längd 44 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 93,7 g, knutet.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

CARMOSÉRING, 14K vitguld, behandlad grön safir ca 1,10 ct, svarta diamanter ca 0,20 ctv, stl 16,25 mm. vikt 3,0 g.

Utrop: 2 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca W-TCa/VS, stift, mått 3,5 x 3,5 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade pärlor ca 5,5 mm, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, vikt 2,6 g, stift.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Smycken Slipshållare

VICTOR JANSON, slipshållare, silver, kniv och gaffel, längd 48 mm, vikt 7,5 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

VICTOR JANSON, armring, silver, markasiter, Lindesberg 1951, stl 6,5x5,5 cm, vikt 12,3 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, markasiter, mått 38x38 mm, vikt 10,9 g.

425 kr

Utrop: 225 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med 15 briljanter 0,28 ctv TW(G)/VS, vikt 2,7 g storlek 15,75 mm

Utrop: 4 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 31 briljant 0,23 ctv TW(G)/VS, diameter 15 mm

Utrop: 3 000 kr

Ädelstenar Övrigt

GULDBERYLL, kuddslipad, 11,06 ct, 14,8x12,5x9,4 mm.

Utrop: 2 000 kr

Ädelstenar Övrigt

GULDBERYLL, kuddslipad, 9,65 ct, 13,8x13,4x8,5 mm.

Utrop: 1 700 kr

G.DAHLGREN & CO, armband, silver, Malmö 1949, längd 17,5 cm, vikt 37,7 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, antikslipade diamanter, stl 14,75 mm, vikt 3,0 g, diamanter med nagg och skador.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, hästhuvudformad diamant 1,01 ct, Fancy Gray-Greenish Yellow/SI2, inskription GIA 16844649, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCa/SI-P, längd 46 cm, vikt 5,3 g, den hästhuvudformade diamanten har ett nagg vid rondisten.

Utrop: 15 000 kr

RING, 14K guld, ovalslipade safirer, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca W-TCa/SI-P, stl 18 mm, vikt 5,4 g, flera diamanter har nagg och skador.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr