161 - 180 av 302
1...8910...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 februari 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 10 navettslipade smaragder ca 0,60 ctv, 11 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca W-Cr/VS, stl 17 mm, vikt 6,6 g, några smaragder har små nagg.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, 6 navettslipade rubiner ca 0,50 ctv, 5 navettslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,6 g, några rubiner har nagg.

3 200 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 23K guld, 18K guld, sockertoppslipad blå safir, 2 gammalslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca Ca/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 3,8 g, slitage på safiren, inneslutningar som når ytan.

Utrop: 12 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, kuddslipad orange safir ca 3,5 ct, 36 briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 4,9 g.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

COLLIER, 18K guld, lapis lazuli, 3 briljantslipade diamanter ca 0,045 ctv, ca TW/VS, längd 46 cm, vikt 50,2 g.

Utrop: 7 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppslipade ametister ca 20,00 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, höjd 42 mm, vikt 8,3 g, stift.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K rodierat guld, 47 briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 18,5 mm, vikt 20,0 g

Utrop: 14 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K rodierat guld, pärlemor, 50 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv ca TW-W/VS-SI, stift / clips, vikt 13,1 g.

Utrop: 9 000 kr

BROSCH, 18K guld, lavacamé, mått 60 x 40 mm, vikt 26,7 g, nål ej i guld, pärlemor på baksidan som är sprucket, spricka i camédamen.

Utrop: 5 000 kr

CARMOSÈRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,48 ct, ca Cr/SI, 10 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 17,75+ mm, vikt 2,2 g, storleksändrad, en sidosten har liten skada vid rondisten.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

RING, 14K vitgutd/guld, baguetteslipade diamanter 1,20 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 13 800 kr

RING, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/SI, Story of Love, Guldfynd, stl 15,5 mm, vikt 2,6 g, originaletui.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K rodierat guld, 4 prinsesslipade och 16 hexagonalt trappslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17,25+ mm, vikt 7,6 g, ringen är i behov av rodinering.

14 000 kr

Utrop: 13 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, fastterad droppslipad bergkristall, rubiner ca 0,70 ctv, 16 åttkantslipade diamanter, Mandelstam, höjd 34 mm, vikt 10,6 g, originaletui.

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K guld, rubelit 12,54 ct, peridoter 1,68 ctv, 16 briljantslipade diamanter 0,08 ctv, Mandelstam, stl 17,75 mm, vikt 8,1 g, originaletui.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

ARMBAND, Avatar collection, förgyllt silver, ovalslipad ametist 28,56 ct, emalj, vitt tygband, Mandelstam, justerbar längd, originaletui.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, antik- och rosenslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-Cr/VS-P, antik, stl 17 mm, vikt 2,9 g, en antikslipad och några rosenslipade diamanter har små skador.

7 100 kr

Utrop: 8 000 kr

COLLIER, 12K guld, opaliserande glas, antik, längd 39 cm, vikt 28,7 g, säkerhetskedja i 18K guld.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, 12K guld, opaliserande glas, antik, längd 16,5 cm, vikt 9,7 g, lagningar, senare lås och säkerhetskedja i 18K guld, två extra länkar ca 2,5 cm, vikt 1,0 g.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, droppslipade smaragder ca 1,60 ctv, vikt 3,1 g, stift, smaragderna har nagg och inneslutningar som når ytan.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr