161 - 180 av 344
1...8910...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 februari 2000

Klubbad för

LJUSTAKAR tre armade silver Tyskland

Utrop: 4 900 kr

SPÄNNE SAMT BROSCH, förgyllda, glasstenar.

Utrop: 350 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, 3 delar, silver.

Utrop: 4 900 kr

DIVERSE, 15 delar, knappar, broscher, silver, granater.

600 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld / silver med rosenstenar stl 19 1/4 mm

1 600 kr

Utrop: 950 kr

2 BROSCHER, silver, ametist.

425 kr

Utrop: 350 kr

2 FINGERBORGAR, silver samt 1 luktdosa.

475 kr

Utrop: 400 kr

SKÅL, silver på kolonner samt kulfötter.

11 000 kr

Utrop: 12 500 kr

ARMRING, 18K guld / metall.

2 125 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 18K guld, korridormatta, vikt 101 g. L= 18 cm

Utrop: 7 500 kr

2 KANNOR tekök samt bricka silver.

Utrop: 12 000 kr

RING 14K vikt 1.9 g 1 diamant ca 0.10 ct gammalslipad antik stl. 17 mm

Utrop: 500 kr

RING 14K med smaragd och 1 briljant ca 0.32 ct CHR/SI stl. 18 mm

Utrop: 3 000 kr

FAT, silver Bolin, Ryssland.

Utrop: 9 500 kr

FAT, silver ryska stämplar 1896.

4 000 kr

Utrop: 4 900 kr

KEDJA MED HÄNGE / spegel samt etui, sköldpadda, pärlemor.

1 550 kr

Utrop: 700 kr

DIVERSE, 11 delar.

1 200 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K guld med pärla.

Utrop: 450 kr

RING, 18K vitguld med bagettslipad diamant ca 0,41ct, rubiner, safirer, stl 17mm, gravyr, vikt 3,1 g

Utrop: 6 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 2 rader doserade7,3-3,3 mm diameter, silverlås. L=49 cm.

Utrop: 2 300 kr