1 - 20 av 344
123...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 februari 2000

Klubbad för

GRÄDDKANNA SOCKERSKÅL, BRICKA, silver, gravyr.

Utrop: 800 kr

SKÅL, silver GAB 1956.

350 kr

Utrop: 400 kr

SKÅL, silver, reliefåsar, vidgande, gravyr H=12 cm, D=21 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

LJUSSTAKAR, silver H=6,5 cm. svenska stämplar 1964.

800 kr

Utrop: 750 kr

LJUSSTAKAR, silver, H=9,5 cm. Ceson 1985.

700 kr

Utrop: 850 kr

LJUSSTAKAR, silver, H=7,5 cm. MGAB 1953.

Utrop: 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld / emalj, vikt 11,4 g.

Utrop: 900 kr

ARMBAND, 18K guld, X-länk, vikt 25 g. L= 19 cm

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND, 18K guld, X-länk, vikt 24 g. L= 19½ cm

Utrop: 1 900 kr

COLLIER, 18K guld, bismark, vikt 23 g, L= 42 cm

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

SOCKERSKÅL, silver

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

SPEGEL UTAN GLAS, silver engelska stämplar.

ARMBAND, silver Finland.

550 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, BROSCH karneol, 1920-tal

350 kr

Utrop: 250 kr

DIVERSE, 12 delar.

850 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, 18K guld, bismark, vikt 21 g. L= 45 cm

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

3 ST RINGAR, 1 herr/ 2 dam, 18K guld med briljanter, vikt 13 g. stl. 18 / 21 mm, gravyr

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSRING, 18K guld med briljant 0.12 ct. stl. 17½ mm

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld med safir, rubin och gammal- slipade diamanter, vikt 5 g. stl. 17½ mm

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, platina med 1 gammalslipad diamant ca 1,88 ct J-K(CR-T CAPE)/ SI 1 stl 17 1/4 mm.