1261 - 1280 av 1 365
1...636465...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 17 januari 2023

Klubbad för

Kaffemuggar 6st och kaffefat 4st Gustavsberg, Modell: Dresden höjd ca: 60mm Ø65mm fat: Ø135mm

350 kr

Utrop: 200 kr

Assietter 4st Gustavsberg modell: Dresden Ø170mm

275 kr

Utrop: 125 kr

Desserttallrikar 8st Gustavsberg modell: Dresden Ø210

800 kr

Utrop: 200 kr

Sopptallrikar 5st Gustavsberg modell: Dresden Ø215mm, en med nagg.

750 kr

Utrop: 200 kr

Mattallrikar 8st Gustavsberg modell: Dresden Ø240mm, varav en med nagg.

700 kr

Utrop: 200 kr

Roland Kempe Teckning, tusch (Paris/England 1907-1991) 315x280mm.Ej visning

150 kr

Utrop: 200 kr

Harald Sallberg Etsning (Sverige 1895-1963) 370x440mm.Ej visning

Utrop: 200 kr

Ljuslykta Orrefors höjd ca: 80mm Ø90mm

100 kr

Utrop: 75 kr

Ljuslykta Orrefors höjd ca: 55mm Ø90mm

Utrop: 75 kr

Ljuslykta Orrefors höjd ca: 40mm Ø90mm

Utrop: 75 kr

Erik Lundgren olja på duk (Sverige, 1907-2001) hamn-motiv 255x175mm.Ej visning

150 kr

Utrop: 200 kr

Erik Lundgren olja på duk (Sverige, 1907-2001) hamn-motiv 180x150.Ej visning

Utrop: 200 kr

Signe (Jolin) Bratt Akvarell, (Sverige, 1887-1954) 96xa38cm. Konstnären var elev hos sin bror Einar Jolin.Ej visning

250 kr

Utrop: 250 kr

Lindblom Grafiskt blad "Falu Gruva", 1957 signerad och numrerad: 10/15 15,5x22,5.Ej visning

Utrop: 125 kr

Rune okänd konstnär Oljepastell ca: 1948 16x23,5cm.Ej visning

Utrop: 125 kr

Maja Lisa Nenzell akvarell 1979 (Sverige 1914- 2009) 22,5x32,5cm.Ej visning

Utrop: 200 kr

Musikinstrument Övrigt

Dragspel Baile i väska, defekt handtag.Ej visning

475 kr

Utrop: 425 kr

Klackring 18K 5,3g Ø20 med sten

Kedja Kejsarlänk 18K 93,9g längd: 55cm bredd: 6mm

Armband Bismarck 18K 6,5g Längd: 20cm bredd: 4mm med berlock