1241 - 1260 av 1 365
1...626364...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 17 januari 2023

Klubbad för

Klockor Dolce & Gabbana

DOLCE & GABBANA, ur serien Medicine Man TV Test Card Dial, 40x32mm, modell: DW0197, rektangulär urtavla med batteribelyst urtavla (oklar funktion), quartz, boett i stål med plexiglas, multifärgad urtavla föreställande Philips testbild, stållänk, repor

600 kr

Utrop: 700 kr

Äggkoppar 4st Nybro Glasbruk i form av vikingaskepp i förpacking, Längd: 8cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Skål Kosta Boda Design Kjell Engman "Ulla", höjd ca 13cm Ø21,5cm

100 kr

Utrop: 75 kr

Seiko 5 Automat Ø35mm, ref nr. 6119-7143 boett nr. 040152, Dag/Datum, spricka i glas samt repor, servicebehov, defekt krona (går ej att ställa tiden), stål, slitet läderband,

250 kr

Utrop: 100 kr

Konst Skulpturer

Skulptur Bror Hjorth (1894-1968) Pojke, patinerad gips, signerad Höjd: 19cm, slitage

1 300 kr

Utrop: 1 600 kr

Väggtavla Madonna MJ Hummel Keramik, 14x11 cm, djup 2,5 cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Ikon Grekisk-ortodox med Jesus, 22x15cm handmålad på träskiva, senare tillverkning

150 kr

Utrop: 200 kr

Ikon Grekisk-ortodox, 9x14cm, handmålad på träskiva, 1900-talets sista del

275 kr

Utrop: 150 kr

Lockask Oscar Schlegelmilch Import, porslin, numrerad 0350 1950-tal bredd: ca13cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Figurin Rörstrand Gunnar Nylund (1904-1997) i forma av Fasan, Höjd: 23cm, på träsockel, stengods ca 1960/70-tal

Utrop: 500 kr

Modellbil Burago Lamborghini Diablo 1990 1/18 i originalkartong L:20cm

150 kr

Utrop: 125 kr

Modellbil Ferrari F50 Diablo Shell Petroleum Co Ltd,1995 i originalkartong (hårt slitage) L:22cm

150 kr

Utrop: 125 kr

Tamron Ultrasonic Silent drive Teleobjektiv modell: SP 150-600mm, F75-6,3 srn: 006492 med linsskydd och motljusskydd.

3 800 kr

Utrop: 4 600 kr

LP-skivor 17st, bland annat: Thin Lizzy, The Rolling Stones, The Beatles, Black Sabbath, ABBA och diverse.

1 200 kr

Utrop: 750 kr

Goebel Speldosa Tomte Porslin låt: Hej, Tomtegubbar! höjd ca: 170mm

Utrop: 300 kr

Goebel Figurin Jul-ängel numrerad: 42009-09 år: 1975

75 kr

Utrop: 75 kr

Søholm Dansk design Väggljusstake, Högbränt stengods höjd ca: 245mm numrerad: 3351

50 kr

Utrop: 75 kr

Kanna från Indien, mässing höjd ca: 280mm

100 kr

Utrop: 125 kr

Lampfot i mässing höjd ca: 395mm, ej funktionstestad.

Utrop: 425 kr

Vas Rosenthal design: Björn Wiinblad höjd ca: 175mm

275 kr

Utrop: 350 kr