Avslutad | Pant – Tisdag 17 januari 2023
Klockor Dolce & Gabbana
DOLCE & GABBANA, ur serien Medicine Man TV Test Card Dial, 40x32mm, modell: DW0197, rektangulär urtavla med batteribelyst urtavla (oklar funktion), quartz, boett i stål med plexiglas, multifärgad urtavla föreställande Philips testbild, stållänk, repor
Seiko 5 Automat Ø35mm, ref nr. 6119-7143 boett nr. 040152, Dag/Datum, spricka i glas samt repor, servicebehov, defekt krona (går ej att ställa tiden), stål, slitet läderband,
Konst Skulpturer
Skulptur Bror Hjorth (1894-1968) Pojke, patinerad gips, signerad Höjd: 19cm, slitage
Figurin Rörstrand Gunnar Nylund (1904-1997) i forma av Fasan, Höjd: 23cm, på träsockel, stengods ca 1960/70-tal
Modellbil Ferrari F50 Diablo Shell Petroleum Co Ltd,1995 i originalkartong (hårt slitage) L:22cm
Tamron Ultrasonic Silent drive Teleobjektiv modell: SP 150-600mm, F75-6,3 srn: 006492 med linsskydd och motljusskydd.
LP-skivor 17st, bland annat: Thin Lizzy, The Rolling Stones, The Beatles, Black Sabbath, ABBA och diverse.