141 - 160 av 316
1...789...16 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 februari 2023

Klubbad för

Klockor Tärnan

TÄRNAN, herrur, 34,5 mm, Boett nr. 656423, gulmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1950.

50 kr

Utrop: 75 kr

TISSOT, Visodate, Seastar Seven, damur, 19,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

275 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 92340, silver (0,800), ankargång, saknar glas, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1920.

500 kr

Utrop: 75 kr

LORUS, herrur, 34 mm, Boett nr. V732-X192, stål, quartz (går ej), mineralglas, datum, Perlonband, ca 1995.

Utrop: 75 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, damur, 17 mm, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1940, metallänk ej original.

125 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Tärnan

TÄRNAN, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, ca 1945.

Utrop: 200 kr

TISSOT, PR 516, Cal 782-1, Serie nr. 12823631, Boett nr. 41620/42620-3X, herrur, 33,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, defekt, ca 1970.

425 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Crystal Seven, Serie nr. 00300626, Boett nr. 4-521391-K/61-5404, herrur, 36 mm, gulmetall, automatisk, mineralglas, dag (svenska), datum, skadad urtavla, ca 1970.

250 kr

Utrop: 250 kr

POLJOT, herrur, 32 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959.

75 kr

Utrop: 100 kr

MARKER, damur, 25 mm, Boett nr. QA-654, gulmetall, quartz (går ej), mineralglas, datum, ca 1980, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Precision, Boett nr. 111617, damur, 14,5 x 22 mm, gulmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1935, metallänk ej original.

Utrop: 75 kr

FICKUR, "Breguet", 51,5 mm, Boett nr. 31177, silver (0,800), ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880.

900 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 49,5 mm, Cal 40,6L.T, Serie nr. 6630348, Boett nr. 7445454, silver (0,800), ankargång, ca 1926.

1 200 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Camel

CAMEL, Trophy, Adventure Watch, Multifunction (10ATM), Boett nr. 136.121-129, herrur, 36 mm, stål, quartz (går ej), mineralglas, dag, datum, 24-timmarsvisning, läderband, ca 1994.

350 kr

Utrop: 250 kr

ROSE & SON, London, fickur, 56 mm, Boett nr. 468, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, saknar ytterboett, bucklor, ca 1800, nyckel, kedja i gulmetall.

1 100 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4497690, Boett nr. 5339656, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, fickurskedja i gulmetall.

650 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Waltham

WALTHAM; fickur, 51 mm, savonett, Cal 418 (14 size, 15 stenar), Serie nr. 18195140, Boett nr. 4138693, gulmetall, ankargång, saknar glas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1911.

325 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 48 mm, Cal 161, Serie nr. 13025734, Boett nr. 141 25, stål, ankargång, skadad boett, ca 1952.

1 100 kr

Utrop: 400 kr

L.U.C, fickur, 51 mm, Boett nr. 81792, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

475 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, damur, 16 x 22 mm, Cal 55BE, Verk nr. 442, Boett nr. 6277, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, formverk, ca 1940, metallänk ej original.

175 kr

Utrop: 75 kr