Avslutad | Pant – Tisdag 27 december 2022
Ring vitguld 18K 4,5g Øca18½, med diamanter 5xca0,30ct, en diamant är lös i fattning, uppklippt skena
Kedja Ärtlänk 18K 5,33g, design: Efva Attling, modell: You and Me, längd: 42cm, bredd: 1mm, med integrerat hänge med diamanter 14xca0,005ct, förlängningsbar kedja till 45cm
Korthållare, Louis Vuitton, reversible monogram canvas 11x7cm, med dustbag, i fint skick
Skål, klart glas, Orrefors, design: Sven Palmqvist, höjd: 5,5cm, Ø15cm, signerad, nr 4133-321
Skål, flerfärgat glas, design: Wilke Adolfsson, höjd: 8cm, Ø16c, litet naggm, signerad Wilke A -03
Äpple, rött och grönmelerat glas, Johansfors glasbruk, modell: Astrakan, höjd: 10cm, bredd: 9cm, signerad, litet obetydligt nagg
Konst Skulpturer
Skulptur, gips, Alice Nordin (1871-1948), Sjungande flickor, 1900-talets första hälft, h: 36cm, b: 26cm, signerad, missfärgningar, mindre nagg. Visas och hämtas hos Sefina Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Vägglampor 2st, design: Borens nr 6684, vitlackerad metall, bruksslitage, vita färgrester på metall, ej funktionstestad, saknar stickkontakt. Visas och hämtas hos Sefina på Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Omega, Seamaster, Planet Ocean, herrur, stål, 42mm, automatisk, datum, safirglas, kronograf, gummilänk med fläck vid låset, viklås, refnr: 23232465101001, snr: 85225405, med certifikat december-2012, manual, tag, box, ytterkartong