Avslutad | Pant – Tisdag 20 december 2022
Mynt Utländska mynt
Minnesmynt, 22K, 39,9g, D-Day 70th Anniversary 1944 - 2014, £5, Queen Elisabeth II, Jersey, Ø38,5 mm
Certina DS Action Lady Ø29mm, Ref nr. C032951A snr. A3S8R225A , stållänk, datum, safirglas
Tissot Couturier, Ø40mm Ref nr. T035410A, Serie nr. T6JA1074286, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås,
Klockor Citizen
Citizen WR 50 Ø41mm, Ref nr. 1502-S097827 Snr. 232220132 Quartz, Dag/Datum, stållänk
Tissot 18K Ø18mm vitguld i boett och länk, med diamanter 10xca0,03ct bruttovikt: 28,2g, manuell
Omega ca 1950-tal, Ø35mm, patinerad urtavla (med fuktskador), utbytt krona, plastglas med sprickor, manuell, går vid inskrivning, flexlänk
Certina14K Ø33mm, Ref nr. EOL 115.9299.65, quartz (går ej), datum, repigt glas, graverad, med defekt läderband, bruttovikt: 29,6g
Seiko SQ100 Ø34mm, Ref nr. 5Y23-8830 Snr. 910369, Dag/Datum, quartz, stållänk (ej original), går ej
Omega Seamaster Automatic Ø34mm, originalglas (med sprickor), fläckrig urtavla, originalkrona, automat, servicebehov (trög krona), ca 1960-tal, flexlänk
Omega Seamaster, Professional (300m/1000ft), Serie nr. 56081895 Ø41mm, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 1998, servicebehov: trög glasring, byter datum sent
Solglasögon Ray-Ban B&L Clubmaster - WO366 - 1980-tal, bruksslitage, med fodral i läder
Klockor Citizen
Citizen ECO-Driver WR100 Ø20mm Ref nr. E001-K17578 GN-4W-S Snr. 790143 , stål på stållänk, Dag/Datum, går ej