Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 december 2022
Smycken Collier
COLLIER, 14K guld/rodinerat vitguld, briljantslipad diamant ca 0,45 ct, ca TCa/SI, längd 49 cm, 24,6 g, inneslutningar som når ytan.
Smycken Armband
ARMBAND, 14K guld/rodinerat guld, briljantslipad diamant ca 0,21 ct, ca TCa/VS2, längd 21,2 cm, vikt 12,8 g, armbandet är stellött på ett ställe.
Smycken Tennisarmband
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter ca 6,44 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 19,8 cm, vikt 15,8 g, nagg på fyra kuletter.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin ca 1,72 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 2 cm, ankarkedja 41 cm, vikt 3,0 g, akvamarinen har små nagg.
Smycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade blå safirer ca 1,53 ctv, 32 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 9 mm, stift, vikt 2,7 g, 1 safir har en liten skada.
Smycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-TCr/P,m diameter 7 mm, stift, vikt 1,9 g, någon diamant med litet nagg.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,91 ctv, ca TW-Cr/P, diameter på hänget 2 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 4,4 g.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,7 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 3,5 g, någon diamant med inneslutning som når ytan.
Smycken Collier
COLLIER, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW-Cr/P, längd 46 cm, vikt 1,9 g, 1 diamant är åttkantslipad.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin 1,31 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,9 cm, ankarkedja 41 cm, vikt 2,9 g, akvamarinen har nagg.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalfasetterad akvamarin ca 0,77 ct, 20 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,5 cm, ankarkedja 41 cm, vikt 2,3 g.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, orange safir ca 0,57 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,3 cm, ankarkedja 41 cm, vikt 2,3 g, safiren har nagg, några diamanter med inneslutningar som når ytan.
Smycken Collier
TRESOR PARIS, collier, 18K vitguld, navett-, åttkant- och briljantslipade diamanter ca 29,80 ctv, ca Light - Fancy Vivid Yellow- Orange- Brown- samt ca TW-TCa/SI-P, London 2015, längd 48,5 alternativt 45 cm, vikt 71,5 g, flera diamanter har skador och nagg, kortas av via en extra länkdel.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/P, 14 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,2 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 1,8 g, ett fåtal diamaner med inneslutningar som når ytan.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad diamant ca 0,06 ct, ca TW/P, 12 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 11 mm, ankarlänk 41 cm, vikt 1,5 g.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 11 mm, kedja 40 cm, vikt 1,7 g.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca W-TCa/P, höjd på hänget 14 mm, ankarlänk 41 cm, vikt 1,8 g, 1 diamant med nagg på kuletten.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 0,35 ct, ca TW/SI, 14 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 15 mm, ankarlänk 41 cm, vikt 1,9 g.
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,1 cm, ankarkedja 40 cm, vikt 1,6 g.