261 - 280 av 439
1...131415...22 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 december 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,68 ctv, ca W-Cr/VS-SI, vikt 5,2 g.

Utrop: 12 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld/guld, korall, svarta diamanter pärlor, 6 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, Italien, höjd 80 mm, vikt 11,3 g, krokar med stopp.

Utrop: 7 000 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor ca 6,2 mm, magnetlås, knutet, längd 46 cm.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, korall, smaragder, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, förgyllda markasiter, höjd 70 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 8 000 kr

PÄRLCOLLIER, 3-rader, barocka odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, knutet, längd 50 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, onyx, citrin, korund, bergkristall, pärlor, Italien, höjd 73 mm, vikt 17,0 g, krokar med stopp.

Utrop: 5 600 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor ca 6 mm, rosa, knutet, längd 70 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,70 ctv, W(H)/SI1, inskription GIA 1159045454, 15 prinsesslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 6,0 g, två prinsesslipade diamanter har små skador.

15 200 kr

Utrop: 15 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 15 prinsesslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 4,2 g.

3 600 kr

Utrop: 3 600 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, gulmetall, ca 10 x förstoring, 30 x 21 mm, plastetui.

250 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 134 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift/clips, höjd 20 mm, vikt 3,8 g.

7 200 kr

Utrop: 8 000 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, doserat, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 45 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, guldfärgat lås och detaljer, längd 46 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, blågrön, pyrit, knutet, längd 100 cm

325 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, grå och blå, lås i sterlingsilver, längd 45 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor, längd 44 cm.

Utrop: 300 kr

COLLIER, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 4,2 mm, längd 41 cm, vikt 4,5 g

250 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor, vit, gul, lila, längd 40-45 cm + 6 cm, vikt 6 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, krokar, längd 3 cm, vikt 2,8 g.

325 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K vitguld, 2 äldre briljantslipade diamanter ca 0,35 ct samt 0,30 ct, ca TW/VS, 28 äldre åttkantslipade diamanter, Gert Hartvig Sandqvist, stl 17,25 mm, vikt 8,3 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 9 000 kr