361 - 380 av 607
1...181920...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 15 december 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca G-H/VS, stift, vikt 1,7 g.

2 900 kr

Utrop: 3 300 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,19 ct, ca TW/VS, mått 3,66x3,75x 2,25 mm, litet nagg på kuletten.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

MANSCHETTKNAPPAR, förgyllt sterlingsilver, lila och vit emalj, Marius Hammer, Bergen, vikt 12,0 g, små emalj skador.

900 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, Aksel Holmsén, Sandefjord, längd 54 mm, vikt 7,1 g, emaljskador.

Utrop: 350 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, vit och svart emalj, Aksel Holmsén, Sandefjord, längd 60 mm, vikt 7,9 g, emaljskador.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 14K guld, tigeröga ca 16x12 mm, stl 16,75 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, 3-radigt, fasetterad onyx, längd 64 cm, vikt 46,6 g, dobbar som passar till Lynggaard.

Utrop: 900 kr

COLLIER, färgstenar, odlade sötvattenspärlor, längd 144 cm, vikt 114,2 g, dobbar som passar till lynggaard.

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i silver, längd 90 cm, knutet, vikt 35,5 g.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, delvis färgade odlade sötvattenspärlor, längd 55 cm, vikt 39,1 g, dobbar som passar till lynggard.

500 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, sterlingsilver, agat, diameter, 11 cm, vikt 23,3 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, silver, blå kalcedon, Raag & Havam, Stockholm, längd 40 cm, vikt 17,3 g.

Utrop: 500 kr

JUST ANDERSEN, ring, sterlingsilver, nr. 366, Danmark, stl 16 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 6,5-7 mm, lås i silver med imitationspärla, längd 55 cm, knutet, vikt 27,3 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, koraller, lås i gulmetall, längd 50 cm, vikt 32,4 g, några koraller med små skador.

Utrop: 500 kr

COLLIER, silver, svart agat, kulor av onyx 6 mm, höjd på hänget 7 cm, längd 52 cm, vikt 46,4 g, skadad sten.

Utrop: 350 kr

COLLIER, odlade pärlor ca 5,9 mm, kulor av nefrit ca 8 mm, lås i förgylld metall, längd 88 cm, vikt 71,7 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, Tahitipärlor, ca 9,25 mm, höjd 18 mm, vikt 3,1 g, krokar.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, 7-radigt, fasetterade safirer, rubiner och smaragder, justerbart snöre, vikt 89,0 g.

Utrop: 2 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K vitguld, Tahitipärlor 12-12,8 mm, stift, vikt 6,2 g, ytfel.

Utrop: 1 800 kr