221 - 240 av 607
1...111213...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 15 december 2022

Klubbad för

EFVA ATTLING, armband, Take no shit, sterlingsilver, längd 16-17,5 cm, vikt 2,7 g, originalask.

750 kr

Utrop: 400 kr

STENLYA, hänge, silver, natursten, Stockholm1969, vikt 23,9 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld, åttkantslipade diamanter, stl ca 17 mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 4 000 kr

GRÄDDKANNA, silver, svart trähandtag, Nikolay Dubrovin, Moskva 1833, vikt 97,8 g, små bucklor.

Utrop: 900 kr

BROSCH, förgylld metall, bärnsten, mått 40x55 cm, vikt 22,2 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, 14K guld, safirer, briljantslipade diamanater ca 0,15 ctv, ca W/SI, längd 40 cm, vikt 6,4 g.

3 300 kr

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,27 ct, TW/VS, certifikat från SDI nr A0608, mått 16x18 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 2 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, troligen obehandlad blå safir ca 1,10 ct, åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca W/SI, längd 40 cm, vikt 3,6 g, safiren med nagg och mindre skador.

Utrop: 3 200 kr

BROSCH/HÄNGE, 18K guld, ovalslipad rökkvarts, mått 23x40 mm, vikt 8,6 g.

Utrop: 2 200 kr

SALTKAR MED SKED, sterlingsilver, ljusblå emalj, Danmark, höjd 30 mm, vikt 25,5 g.

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad ca 0,95 ct, troligen obehandlad, mått 5,06x5,96x3,93 mm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad 0,60 ct, troligen obehandlad, mått 4,55x5,86x3,30 mm.

800 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, silver, odlade pärlor, gammalslipade och åttkantslipade diamanter, längd 30 mm, vikt 5,5 g, diamanter med nagg och skador.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, ovalslipade safirer, stift, vikt 1,8 g.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 14K guld, rökkvarts, stl 16 mm, vikt 10,6 g, små nagg på rökkvarts.

Utrop: 3 300 kr

CARMOSÈHÄNGE, 18K vitguld, ovalslipad safir, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W/VS, vikt 1,5 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, 73 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 3 400 kr

COLLIER, 18K guld, doserad bismarcklänk, längd 42 cm, vikt 13,8 g.

Utrop: 6 800 kr

HÄNGE, 18K guld, 4 prinsesslipade diamanter ca0,08 ctv, ca TW-TCr/VS, höjd 8,3 mm, vikt 0,6 g.

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, 18K guld, safir, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, höjd 12,5mm, vikt 0,7 g,

950 kr

Utrop: 600 kr