501 - 520 av 620
1...252627...31 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 10 december 2022

Klubbad för

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, ovalslipad safir, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/SI, längd 50 cm, vikt 4,4 g.

Utrop: 2 800 kr

CARMOSÈRING, 14K guld, ovalslipad safir, briljantslipade och åttkantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g, safiren har nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 2 800 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, Sweet drop, 18K vitguld, fasetterad grön ametist, briljantslipad diamant 0,015 ct, höjd 22 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 5 000 kr

ARMBAND, 18K guld, ärtlänk,1858, längd 21 cm, vikt 13,6 g.

Utrop: 7 200 kr

ARMBAND, 16K vitguld, colombianska smaragder ca 2,20 ctv, GCS report 5782-1806, gammal- och åttkantslipade diamanter ca 3,50 ctv, bredd 11,5 mm, längd 17,5 cm, vikt 24,4 g, flera diamanter har skador och nagg.

Utrop: 72 000 kr

ÖRHÄNGEN, platina, cabochonslipade colombianska smaragder 10,32 ctv, GCS report 81301-80, gammal- och åttkantslipade diamanter ca 0,70 ctv, höjd 24 mm, vikt 7,4 g, stift, smaragderna har inneslutningar som når ytan, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 55 000 kr

RING, platina, smaragdslipad colombiansk smaragd ca 1,40 ct, GCS report 81301-80, trapet- och briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 7,9 g, smaragden har inneslutningar som når ytan, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 24 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca TW-W/SI, stift, vikt 1,1 g.

Utrop: 3 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,26 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 1,3 g.

Utrop: 3 800 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljantslipade rosa, blå och gula safirer ca 2,80 ctv, Olivier Boccassini, Paris, stl 15,75+ mm, vikt 6,8 g, små nagg på safirerna.

Utrop: 17 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, asscherslipad safir 1,50 ct, IGI certifikat 1L127681, Platina Stockholm, 2005, stl 16,75 mm, vikt 7,0 g.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen och påhängen, Star, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,72 ctv, (0,36 ct + 0,36 ct), TW/VS, höjd 21 mm, vikt 7 g, stift.

Utrop: 28 000 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, Sweet drop Lace, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,58 ctv, TW/VS, höjd 22 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 21 000 kr

OLE LYNGGAARD, design string, Mokuba, flätat svart silke, ändstycken i 18K vitguld.

Utrop: 1 800 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, Dew drop, 18K guld, phrenit, Torun Bülow- Hübe, längd 79 cm, vikt 14,6 g.

9 200 kr

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, diamanter ca 3,40 ctv, ca W-CA/SI-P, Selanders Guld & Silversmidesaffär, Ystad 2022, stl ca 17,5 mm, vikt 13,7 g, etui, flera små nagg och små skador.

Utrop: 32 000 kr

RING, 18K guld, emalj, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 8,0 g, mindre emaljskador.

Utrop: 4 200 kr

CARTIER, armband, Love bracelet, 18K vitguld, ref.nr B6032520, serienr. QX1196, stl 20, vikt 27,8 g, kvitto, originaletui.

22 000 kr

Utrop: 25 000 kr

CARTIER, armring, Ecrou de Cartier, 18K guld, serienr. GIG050, stl 19, vikt 30,7 g, certifkat, orginaletui.

Utrop: 45 000 kr

CARTIER, armband, Love bracelet, 18K vitguld, svart läder, serienr. HOW085, justerbar längd, 15,5 -19 cm, certifikat, originaletui.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr