381 - 400 av 506
1...192021...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 17 november 2022

Klubbad för

ARMBAND, turmaliner, flera färger, längd ca 16 cm, stretch, vikt 13,8 g, ej knutet.

Utrop: 350 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, mörkblå emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

225 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K vitguld, 50 st briljantslipade och baguettslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/P, stl 17 mm, vikt 2,0 g, diamanterna har ytdefekter och skador.

Utrop: 4 500 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, briljant - och äldre briljantslipad diamant ca 0,56 ctv, ca TW/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 3,8 g, sliten fattning.

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-TCr/VS, stift, vikt 1,6 g.

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, smaragder ca 0,30 ctv, stl 17 mm, vikt 1,9 g, flera smaragder med nagg.

Utrop: 3 300 kr

BROSCH, silver, fjäril, grön emalj, C G Hallberg, mått 32x62 mm, vikt 15,2 g.

1 300 kr

Utrop: 450 kr

SMYCKESSET, collier och armband, sterlingsilver, längd 20/45 cm, vikt 62,7 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, silver, bergkrsitall, Victor Janson, Lindesberg 1967, längd 40 cm, vikt 11,3 g.

Utrop: 450 kr

COLLIER, kulor av hematit ca 6,5 mm, lås i metall, längd 88 cm, vikt 71,0 g.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 18K guld, citrin, filigran, G Dahlgren & Co, Malmö 1920, vikt 2,2 g.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, korall, lås i gulmetall, längd 49 cm, vikt 32,6 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, grön kalceon, rosenslipade diamanter, stl 19,25 mm, vikt 5,3 g.

2 900 kr

Utrop: 2 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/SI-P, stl 18,25 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, stift, vikt 1,1 g.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, rubiner, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, fjäril, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, TCr-TCa/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,9 g.

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 25,49 ctv, rundfasetterade, flera med nagg och skador.

Utrop: 5 000 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 19,22 ctv, rundfasetterade, flera med nagg och skador, några med andra slipningar.

Utrop: 4 000 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 16,90 ctv, rundfasetterade, flera med nagg och skador.

Utrop: 3 500 kr