101 - 120 av 1 391
1...567...70 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 29 november 2022

Klubbad för

Moccaskedar 6st S830 53,9g, 102mm, okänd modell, genombruten dekor på skaft

Utrop: 375 kr

Kryddhållare S830 22,3g, längd: 110mm, bredd: 65mm, saknar kristallglasbägare, rosdekor, slitage

Utrop: 150 kr

Slev S830 59,3g, 160mm, nött förgyllning, repor, monogramgravyr

Utrop: 400 kr

Moccaskedar 4st S830 28,1g, 94mm, modell: Rosen, spår av lagningar

Utrop: 200 kr

Kaffeskedar 9st S830 89,5g, 107mm, modell: Disa, bruksslitage och repor

Utrop: 600 kr

Hårborste S830 103,8g, längd: 200mm, bredd: 48mm, tillverkare: GAB, år: 1917, bruksslitage, gravyr, avtagbar borstdel

300 kr

Utrop: 375 kr

Borste S830 122,7g, längd: 155mm, bredd: 50mm, tillverkare: GAB, år: 1915, bruksslitage, gravyr, avtagbar borstdel

Utrop: 350 kr

Punschkoppar 13st S830 410,7g, höjd: ca 40mm, Ø65mm, hamrade, förgylld insida, bruksslitage

Utrop: 2 700 kr

Kryddskedar 2st 10,1g, 66mm, delvis bortnött förgyllning, en något skev, repiga

Utrop: 75 kr

Sked S830 28,8g, 151mm, modell: Slottsbarock, repig, graverad

Utrop: 200 kr

Sockersked S830 16,7g, 128mm, modell: Rosen

75 kr

Utrop: 100 kr

Parti Silver S830 43g, tre udda gafflar, gravyr, repor och slitage

Utrop: 275 kr

Parti Silver S830 68,3g, trasigt, graverat, udda

Utrop: 450 kr

Matskedar 3st, 126,5g, udda, modell: Svensk spetsig, Gammal dansk, Gammal fransk, samtliga repiga med slitage

Utrop: 850 kr

Kaffeskedar 3st 36,7g, 120mm, modell: Svensk, repor och nagg

Utrop: 250 kr

Manschettknappar 18K 6,7g, höjd: 14mm, bredd: 10mm, med lila stenar

Utrop: 2 700 kr

Ring 18K 1,4g Ø16¾, trasig, saknar sten

Utrop: 750 kr

Ring 18K 5g Ø19, med svart sten, skev, repig och naggad

Utrop: 2 300 kr

Armband S925 14,5g, längd: 19,5cm, bredd: 12mm, bismarck med blå stenar och kuldetaljer, något skeva länkar

225 kr

Utrop: 100 kr

Ring S925 9,9g Ø19, med turkos sten, ställbar, skev

75 kr

Utrop: 75 kr