Avslutad | Pant – Tisdag 29 november 2022
Kryddhållare S830 22,3g, längd: 110mm, bredd: 65mm, saknar kristallglasbägare, rosdekor, slitage
Hårborste S830 103,8g, längd: 200mm, bredd: 48mm, tillverkare: GAB, år: 1917, bruksslitage, gravyr, avtagbar borstdel
Borste S830 122,7g, längd: 155mm, bredd: 50mm, tillverkare: GAB, år: 1915, bruksslitage, gravyr, avtagbar borstdel
Punschkoppar 13st S830 410,7g, höjd: ca 40mm, Ø65mm, hamrade, förgylld insida, bruksslitage
Matskedar 3st, 126,5g, udda, modell: Svensk spetsig, Gammal dansk, Gammal fransk, samtliga repiga med slitage
Armband S925 14,5g, längd: 19,5cm, bredd: 12mm, bismarck med blå stenar och kuldetaljer, något skeva länkar